NOWA PARA ODPOWIEDZIALNA ZA NIEDZIELE ŚWIADECTW

Witajcie Kochani,
Miło nam poinformować, iż w ramach Diakonii Ewangelizacji posługę dotyczącą organizacji Niedzieli Świadectw, przyjęła nowa para Małgorzata i Mirosław Andruszkiewiczowie. Od dnia dzisiejszego w sprawach organizacyjnych będą oni bezpośrednio kontaktować się z Wami telefonicznie i mailowo. Będą oni w ścisłym kontakcie z nami i księdzem moderatorem Cezarym Opalachem. Prosimy o ciepłe przyjęcie ich i chętne Wasze zaangażowanie w diakonii tak jak do tej pory. Jesteśmy wdzięczni Małgosi i Mirkowi za ich posługę i prosimy Was o wsparcie i modlitwę za nich. 
Pozdrawiamy Was serdecznie. Z Panem Bogiem.
Ala i Jarek Dąbrowscy

PIOSENKA I ZNAK ROKU OŻK 2018/2019

Piosenka roku OŻK 2018/19

Oficjalna wersja piosenki roku

Prezentujemy oficjalną wersję piosenki roku, która będzie nam towarzyszyła w nowym roku formacyjnym. Autorami piosenki roku są Marta i Dariusz Madejscy. Małżeństwem są od ponad dziesięciu lat, a w Domowym Kościele od ponad siedmiu. Jako nastolatkowie należeli do młodzieżowej gałęzi Ruchu Światło-Życie, gdzie byli animatorami i często pełnili posługę muzyczną na rekolekcjach i podczas spotkań oazowych w parafii. Darek z wykształcenia jest dyrygentem i muzykoterapeutą, poza prowadzeniem rozmaitych chórów zaangażowany jest w powstający właśnie w Częstochowie Ośrodek Muzyki Liturgicznej. Marta, nauczyciel języka angielskiego w częstochowskiej szkole muzycznej jest członkiem zespołu uwielbieniowego „77 Formacja z Mocą”.Inspiracją do napisania piosenki „Młode serca” były dla nas słowa Ojca Świętego Franciszka, które skierował do młodzieży podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Będąc uczestnikami tego wydarzenia wspominaliśmy własną młodość i zaangażowanie w ewangelizację i zdaliśmy sobie sprawę, że to spotkanie z Jezusem i ciągłe trwanie w relacji z Nim odnawia i odmładza nas, dodaje siły i energii, żeby ogłaszać Królestwo Boże, nieść innym miłość, pokój i radość. Nie chcemy odejść zasmuceni jak bogaty młodzieniec z ewangelicznej przypowieści, któremu, choć wszystko miał i wypełniał przykazania, czegoś w życiu brakowało. Chcemy, żeby nasze życie miało smak, i żeby nasze serce pozostało świeże i czułe na Boże natchnienia, niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku – napisali autorzy w zgłoszeniu do konkursu na piosenkę roku

Tekst i nuty dostępne są na stronie Centralnej Diakonii Muzycznej: cdmuz.pl

OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM

W roku formacyjnym „Sługa Niepokalanej” zapraszamy wszystkich członków Ruchu Światło-Życie oraz każdego kto chce odkryć Świadka Wiary w Jezusa Chrystusa – 

Księdza Franciszka Blachnickiego, który stworzył Oazę, na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie.

Wyjątkowe spotkanie – Ogólnopolskie Sympozjum Popularno-naukowe pn.” Czcigodny Sługa Boży Ksiądz Franciszek Blachnicki  – wizjoner Nowego Człowieka i Żywego 

Kościoła”, które odbędzie się w dniach 1 i 2 czerwca 2018 r. (piątek-sobota) w Bydgoszczy – w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy (prelekcje) oraz w Domu 

Polskim (Nieszpory, koncert) i w Kościele Ojców Jezuitów pw. św. Andrzeja Boboli (Eucharystia).

W trakcie Sympozjum spotkamy się z wyjątkowymi osobami na czele z Księdzem Biskupem Adamem Wodarczykiem – postulatorem procesu beatyfikacyjnego Księdza Franciszka Blachnickiego, Ojcem Andrzejem Lemieszem SJ – świadkiem życia Ojca Czesława Chabielskiego, Panem Robertem Derewendą – Dyrektorem Instytutu im. Księdza Franciszka Blachnickiego, Panem Tomaszem Nowickim prof. KUL, Księdzem Markiem Sędkiem – Moderatorem Generalnym Ruchu Światło – Życie, Księdzem Tomaszem Opalińskim – Krajowym Moderatorem Domowego Kościoła, Katarzyną i Pawłem Maciejewskimi – parą krajową Domowego Kościoła, Księdzem Maciejem Tyckunem – Moderatorem Diecezjalnym Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej, Księdzem Januszem Konyszem – Moderatorem Diecezjalnym Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej, Księdzem Piotrem Wenclem, Księdzem Janem Mikulskim, Parami Diecezjalnymi Domowego Kościoła, Młodzieżą i innymi znamienitymi osobami.  

Spotkamy się również ze świadkami życia Księdza Franciszka Blachnickiego.

Jest to niepowtarzalna okazja odkrycia Ruchu Światło-Życie, a nade wszystko spotkania się ze wspaniałą osobą Księdza Franciszka Blachnickiego, poznania Jego życia, przemiany Jego Ducha oraz przybliżenie sobie charyzmatu Ruchu Światło-Życie. Jest to również okazja do rozszerzenia kultu Księdza Franciszka Blachnickiego. Módlmy się w tym szczególnym czasie o cud za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Franciszka.   

W trakcie Sympozjum towarzyszyć nam będzie audiowizualna wystawa dotycząca Księdza Franciszka Blachnickiego, która była wystawiona w Sejmie RP ubiegłego roku.

W trakcie Sympozjum wystąpi również Męski Zespół Chorałowy przygotowany przez Mariusza Kończala i Pawła Pawłowicza (podczas Nieszporów i koncertu w piątek).  

W sobotę na zakończenie Sympozjum Diakonia Muzyczna Ruchu Światło – Życie Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Nieszpory oraz Koncert uwielbieniowy do Domu Polskiego.

Daj się zachwycić i już teraz zapisz się na Sympozjum! 

WSTĘP WOLNY – liczba miejsc ograniczona.

Zapisy na Sympozjum można dokonać na stronie www.dk.bydgoszcz.pl do dnia 20 maja 2018 r. (niedziela) do godz. 23.30.

Podczas Sympozjum na miejscu będzie dostępna Diakonia Słowa Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej.

W czasie przerw pomiędzy wykładami będzie dostępna kawa, herbata oraz poczęstunek. Podczas zapisów można również wskazać chęć wykupienia w sobotę na miejscu obiadu. Płatność będzie dokonywana na miejscu. Koszt obiadu 20,00 PLN. Jest również możliwość rezerwacji noclegu.

Wszystkie szczegóły dotyczące Sympozjum mieszczą się na stronie internetowej Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej www.dk.bydgoszcz.pl oraz w załączonych poniżej dokumentach – prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami. 

Organizatorzy nie zapewniają opieki do dzieci.

Prosimy o modlitwę w intencji tego tak ważnego wydarzenia dla całego naszego Ruchu Światło-Życie. 

Patronat Honorowy nad Sympozjum objął Biskup Diecezji Bydgoskiej oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Patronat medialny nad Sympozjum objęły takie instytucje jak: TVP Oddział Regionalny Bydgoszcz, TV Trwam, Nasz Dziennik, Przewodnik Katolicki oraz Tygodnik Bydgoski. 

Prosimy przesyłajcie tą informację i zaproszenie do małżeństw, rodzin, młodzieży i osób formujących się w Ruchu Światło – Życie i poza nim.

Pozdrawiamy w Jezusie!

Marlena i Remigiusz Galiccy

para diecezjalna DK Diecezji Bydgoskiej 

W oczekiwaniu na Wspólnotowe spotkanie.

Do zobaczenia!

KOCHANA WSPÓLNOTO !

MIŁOŚCI – Wielkiego Czwartku !
WIARY – Wielkiego Piątku !
NADZIEI – Wielkiej Soboty !
RADOŚCI – Wielkiej Niedzieli !

Radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych
życzą
Ks. Mariusz Grabas – Moderator Diecezjalny
Gosia i Janusz Szczerba – para diecezjalna