KALENDARZ OAZOWY NA ROK 2019

Mamy do sprzedaży kalendarz w formacie kieszonkowym w cenie 8 zł.

Oazowy kalendarzyk to:

• kalendarium w układzie tygodniowym
  • oznaczenia świąt i uroczystości
  • czytania Pisma Świętego na każdy dzień
  • poręczny, niewielki format

W 2019 roku przypada czterdziesta rocznica powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Stąd tematyka tegorocznego kalendarza bezpośrednio nawiązuje do tego Dzieła.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z nami

Diakonia Słowa Monika i Bogdan Kolz e-mail: narnia1@op.pl

DIAKONIA SPOŁECZNA – TWOJA SPRAWA

W dniach 19-21.10.2018 r. w Spale odbędzie się Sesja Jedności Diakonii Społecznej.
Nasza diecezja ma zarezerwowane 8 miejsc. Uczestnicy nie ponoszą żadnego kosztu, a przejazd tam i z powrotem finansuje nasza wspólnota w ramach funduszu rekolekcyjnego.
Zapisy przyjmuje i informacji udziela Beata Sikora e-mail beatasikor@vp.pl, tel. 784 864 046
Pamiętamy, że termin sesji pokrywa się z terminem wyborów samorządowych. Termin wybrany był wcześniej i niestety nie ma możliwości zmiany. Organizatorzy deklarują jednak, że sesja w dniu wyborów będzie tak przeprowadzona aby była możliwość powrotu na głosowanie.
Chcielibyśmy aby ta sesja pomogła w budowaniu Diakonii Społecznej w naszej diecezji.

Pozdrawiamy
Gosia i Janusz Szczerba

ODSZEDŁ DO PANA

Dnia 18.09.2018 r. odszedł do Pana Jerzy Mazurek , tata Joasi Wajler

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dnia 21 września 2018 r. o godz. 10.30 w kaplicy przy ul. Mariańskiej w Olsztynie, skąd o godz. 11.00 nastąpi wyprowadzenie na mszę św. żałobną do kościoła pw. Św. Walentego w Klewkach, a następnie na cmentarz parafialny w Klewkach.

Łącząc się w żalu i smutku składamy kondolencje i wyrazy współczucia.

Gosia i Janusz Szczerba- para diecezjalna

Ks. Mariusz Grabas- moderator diecezjalny

wraz z całą wspólnotą Domowego Kościoła.

Otoczmy modlitwą zmarłego  Jerzego, Joanne, Piotra  oraz całą rodzinę.

ZAGROŻONA RODZINA – ZAGROŻONA POLSKA

Rodzice! Jak się zabezpieczyć przed zagrożeniami, które już od września mogą pojawić się w szkołach?
1. Dbamy o bliską relację z dziećmi, często rozmawiamy
2. Składamy oświadczenia dostępne na www.dlarodzicow.ordoiuris.pl przygotowane przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

3. Nie podpisujemy „ogólnej zgody” na udział dzieci w dodatkowych zajęciach – w każdym przypadku żądamy informacji o tym, kto ma prowadzić szkolenia i jaki jest ich szczegółowy program

Zachęcamy do obejrzenia filmu :  https://www.facebook.com/DiakoniaSpolecznaGdansk/videos/571213709963558/

za:http://gdansk.oaza.pl/

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Serdecznie zapraszamy członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, sympatyków i wszystkich, którym temat trzeźwości w rodzinach jest bliski na comiesięczną Mszę Świętą. Wspólnie modlimy się w intencji trzeźwości w naszych rodzinach, w parafiach i w całej ojczyźnie. Msza Święta jest sprawowana w każdy pierwszy piątek miesiąca w parafii pw. św. Anny w Barczewie (ul. Nowowiejskiego 4) o godz. 18:00. Najbliższa Msza Święta – 07.09.2018 r. Po Eucharystii świadectwo małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła.

Gosia i Janusz Szczerba
para diecezjalna warmińska DK

ROZPOCZĘCIE ROKU PRACY

W Nowym Kawkowie odbył się dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Spotkanie młodzieży oraz małżeństw skupionych w Domowym Kościele rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, prezentacji grup oraz świadectw po wakacyjnych rekolekcjach,

Najważniejszym punktem była Msza św., której przewodniczył ks. Mariusz Grabas, moderator diecezjalny Domowego Kościoła. W homilii przypomniał, że nadchodzący rok formacyjny będzie obchodzony pod hasłem „Młodzie w Kościele”.

– Naszym zadaniem jest tak zadbać o młodzież, by świat nam jej nie zabrał. Musimy dbać o młodych ludzi, bo to jest nasza przyszłość. Można powiedzieć, że młodzież to nasze Westerplatte, której nie możemy nie bronić, o którą nie możemy nie walczyć. O nas też ktoś kiedyś zawalczył, wspierał nas. Musimy pamiętać, że dziś to dzieci, jutro młodzież, a pojutrze rodziny Bogiem silne i świeci kapłani. Takie jest nasze zadanie – mówił ks. Grabas. Na zakończenie Mszy św. miało miejsce przyjęcie małżeństw do wspólnoty Domowego Kościoła oraz przekazanie posługi par animatorskich

– W ciągu roku jesteśmy rozproszenie w różnych parafach, miastach, a dziś mamy okazje się spotkać w ramach jednej wspólnoty. Ruch Światło-Życie to styl życia, miejsce, gdzie możemy się rozwijać, iść cały czas tą samą drogą: pewną, sprawdzoną, dającą gwarancję sukcesu – podkreśla Bartosz Orliński. Jego żona Kamila dodaje, że Ruch daje im formację, która motywuje do wspólnego spotkania na modlitwie, podczas dialogu małżeńskiego. – Idziemy jako małżeństwo razem, formujemy się razem. Wzrastanie, rozwój osobisty jest ważny, ale kiedy współmałżonek również się formuje to jest to dobre dla wszystkich: jest wtedy wzajemne wsparcie i motywacja do pracy – uważa Kamila. – To tak jak podczas wspinaczki górskiej: idziemy cały czas razem, połączeni – zauważa Bartosz.