ŚWIADECTWO Z WAKACYJNYCH REKOLEKCJI OR III STOPNIA

Nazywamy się Edyta i Adam, jesteśmy małżeństwem od 12 lat i ósmy rok w Domowym Kościele. W te wakacje wybraliśmy się do Wadowic na rekolekcje III stopnia. Były to najpiękniejsze z dotychczasowych rekolekcji. Zawdzięczamy to przede wszystkim wspaniałym prowadzącym, Sylwii i Włodkowi, którzy stworzyli tam atmosferę przyjaźni i otwartości.
Msze Święte mieliśmy prawie codziennie w innym kościele, a co za tym idzie, również poza Wadowicami, bo tam są tylko 3 kościoły. Odwiedziliśmy Łagiewniki, Tyniec, Kalwarię Zebrzydowską i kilka okolicznych miejscowości z uroczymi kościółkami.
Konferencje codziennie prowadził ktoś inny, najczęściej zaproszeni goście z różnych diakonii, wspólnot oraz zgromadzeń zakonnych.
Każdy dzień przynosił nowe przeżycia, które trudno opisać słowami, a jeśli nawet, to i tak nie starczy miejsca.
Jednym z ciekawszych dni był ten, w którym wybraliśmy się do Kleczy Dolnej. Po Mszy była konferencja prowadzona przez dwóch kapłanów z Rwandy. To niesamowite, że Ruch Światło-Życie dociera aż tam. Przypomniały nam się słowa, które wypowiedział Jezus do Świętej Faustyny: „Polskę szczególnie umiłowałem. To z niej wyjdzie iskra, która ostatecznie przygotuje świat na Moje przyjście.” To właśnie dzięki Polakom cały świat poznaje Chrystusa. Najpierw św. Faustyna, potem św. Jan Paweł II, teraz Franciszek Blachnicki. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.
Jednak największym przeżyciem był dla nas Dzień Wspólnoty w Ustroniu, gdzie oprócz naszej Oazy III st. przyjechały grupy z okolicznych miejscowości, a mianowicie: Oaza Rodzin II st. i Oaza Dzieci Bożych, oraz kilka oaz młodzieżowych. Podczas Godziny Odpowiedzialności zobaczyliśmy ogromny tłum ludzi w różnym wieku, którzy przystępowali do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego. Franciszek Blachnicki mówił, że w Polsce wystarczy 2 miliony abstynentów, a naród będzie trzeźwy. A teraz wyobraźmy sobie, że w całej Polsce przez całe wakacje na wszystkich rekolekcjach taki tłum ludzi przystępuje do Krucjaty!!! Jeśli to będzie się działo w takim tempie, to do 2 milionów dojdziemy szybciej, niż się spodziewamy. Może jesteśmy naiwni, ale mamy nadzieję, że dożyjemy czasów, gdy w Polsce alkohol przestanie być problemem społecznym.
Myślimy, że na pewno będziemy te rekolekcje jeszcze długo wspominać, bo po raz pierwszy zdarzyło się, że po 2 tygodniach pobytu poza domem nie chciało nam się do domu wracać.
Edyta i Adam

SPRZEDAŻ BILETÓW DO 21.10 !!!

 Ponownie zapraszamy  do kupienia biletów na Bal Niepodległości u Ani Piejdak tel. 516-065-308 do dnia 21.10.2018 roku włącznie. Będzie też możliwość zakupu po mszy wspólnotowej 21.10. o 11.30 w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.

 
Zachęcamy również do wzięcia udziału w próbie poloneza i nauce pieśni patriotycznych – w ramach przygotowań do balu –  28.10. o godz. 18.00 w Centrum Tańca Wasilewski-Felska w Olsztynie.
 
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia i polubienia naszej strony „Olsztyński Bal Niepodległości” na Facebooku.
 

Gosia i Janusz Szczerba- para diecezjalna

Ks. Mariusz Grabas- moderator diecezjalny

oraz Zespół Organizacyjny DK

NIEDZIELE ŚWIADECTW

Droga Wspólnoto

W niedzielę 28.10.2018 r. oraz 18.11.2018 r. odbędą się kolejne Niedziele Świadectw organizowane przez naszą wspólnotę Domowego Kościoła.

Akcja ewangelizacyjna odbędzie się w parafiach:

– p.w. Św. Wawrzyńca w Gryźlinach (28.09),

– p.w. Św. Jakuba Apostoła w Stawigudzie (28.09),

– p.w. Przenajświętszej Trójcy w Dźwierzutach(18.11),

– p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pasymiu(18.11).

Otoczmy modlitwą Ewangelizatorów, proboszczów poszczególnych parafii:  ks. Marka Giborczyka, ks. Tomasza Szałandę, ks. Jarosława Wiszowatego  i ks. Piotra Jagiełka oraz księży prowadzących Niedziele Świadectw ks. Huberta Tryka, ks. Mariana Machinka oraz ks. Cezarego Opalacha a także wszystkie małżeństwa, które usłyszą świadectwa o Domowym Kościele i będą chciały skorzystać z zaproszenia do wspólnoty.

Prosimy gorąco o zaangażowanie się wszystkich małżeństw, a w szczególności o wasze wsparcie modlitewne. Wiemy jak bardzo jest ono ważne we wszystkich dziełach ewangelizacyjnych. Zachęcamy Was również do czynnego udziału w Diakonii Ewangelizacji, a przede wszystkim do głoszenia świadectwa podczas Niedzieli Świadectw. Widzimy ogromne owoce tego dzieła. W ciągu ostatnich lat powstało wiele nowych kręgów małżeńskich.

Nadal prosimy małżeństwa, które jeszcze nie napisały swoich świadectw, aby radością bycia w Domowym Kościele i świadectwem swojego życia, podzielili się z innymi. Przelejcie tę radość na papier i prześlijcie do ks. Cezarego Opalacha na adres mailowy:  cezary.opalach@uwm.edu.pl.

Ala i Jarek Dąbrowscy

Gosia i Mirek Andruszkiewiczowie – Diakonia Ewangelizacji

Ks. Cezary Opalach

AKCJA „ZAGUBIONE OWCE”

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA FILMU  PROMUJĄCEGO AKCJĘ „ZAGUBIONE OWCE”

 

„Kto z was, mając sto owiec, nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu i nie szuka jednej, zaginionej na pustkowiu, tak długo, aż ją znajdzie?  A znalazłszy, kładzie ją na swoje ramiona i z radością wraca do domu!    (Łk 15, 1-7) 

DRODZY MAŁŻONKOWIE

Jezus te pytanie, kieruje również do nas – Kto z was, nie wyruszyłby na poszukiwanie tych, którzy się zgubili? Jezus prosi nas abyśmy nie byli obojętni i egoistyczni wobec jego ukochanych owiec – naszych  bliźnich. Chce abyśmy wytrwale i nieustannie szukali zagubionych ludzi, aby otworzyli się na działanie łaski bożej i dostąpili zbawienia.

Kochani w odpowiedzi na prośbę Jezusa, chcemy Was zaprosić do naszej nowej akcji ewangelizacyjnej pod nazwą „ZAGUBIONE OWCE”. Jest to akcja do której zapraszamy wszystkie małżeństwa Domowego Kościoła, bez względu na staż małżeński, czy staż we wspólnocie.

Akcja „ZAGUBIONE OWCE” to projekt ewangelizacyjny, który ma na celu odnalezienie i przyprowadzenie do Jezusa małżeństwa, które potrzebuje opieki duchowej. Ma ona nas zmobilizować do modlitwy, zaprzyjaźnienia się, a później zaproszenia i przyprowadzenia na konkretne wydarzenie ewangelizacyjne tych małżonków, którzy potrzebują Chrystusa.

AKCJA „ZAGUBIONE OWCE” TO 4 PROSTE KROKI!!!

KROK 1: MODLITWA DO DUCHA ŚW. O ŚWIATŁO I DROGĘ Bóg daje światło tym, których posyła. Bóg wskaże Wam drogę, jak dotrzeć do małżonków, w jaki sposób im pomóc i jak ich zachęcić do głębszej relacji ze Sobą. 

KROK 2: MODLITWA ZA MAŁŻONKÓW Bóg zmienia ludzi dzięki modlitwie. Módlcie się wspólnie każdego dnia za małżeństwo, które Pan Bóg wam powierzy. Proście Jezusa, aby otwierał ich serca na łaskę, którą chce ich obdarzyć. 

KROK 3: WSPÓLNE PRZEBYWANIE I WZAJEMNA POMOC Szukajcie okazji, aby pielęgnować waszą znajomość, a z czasem może nawet przyjaźń. Zaufanie, pomoc i wspólne spędzanie czasu dadzą wam okazję, aby porozmawiać z małżonkami o Bożej miłości.

KROK 4: WSPÓLNY UDZIAŁ W FORUM EWANGELIZACYJNYM Zaproście małżeństwo, którym będziecie się opiekować duchowo, na specjalne wydarzenie ewangelizacyjne, organizowane przez Domowy Kościół. Zatroszczcie się o to, aby wspólnie z nimi uczestniczyć w tej uroczystości.

Diakonia Ewangelizacji

ROZPOCZĘCIE ROKU PRACY W MRĄGOWIE

W ostatnią niedzielę lata, 16 września, w parafii św. Katarzyny w Kętrzynie miało miejsce spotkanie inaugurujące 33 rok oazowej formacji w rejonie Mrągowo.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w zabytkowym kościele parafialnym, podczas której członkowie wspólnoty kętrzyńskiej zaangażowali się w czytanie Słowa Bożego i modlitwy wiernych oraz procesję darów. Homilię wygłosił ks. Rafał, moderator kręgu Domowego Kościoła. Przynaglił w niej uczestników Eucharystii do wytrwałego znoszenia doczesnych trosk i cierpień w drodze do nieba. Ks. Sylwester natomiast jako gospodarz miejsca przywitał serdecznie całą rejonową wspólnotę i zachęcał parafian, aby nie bali się do niej wstępować 🙂

Po części duchowej przeszliśmy do domu parafialnego na tradycyjną agapę.

Na chwilę dołączył do nas jeszcze drugi wikariusz, ks. Zbigniew, który zaprosił wszystkie pociechy oazowiczów do prowadzonej przez siebie wspólnoty dzieci Bożych 🙂

Ks. proboszcz przywitał się serdecznie z każdym z nas a w krótkim słowie wyraził uznanie, iż wśród wielu życiowych spraw znajdujemy czas, aby być bliżej Boga i ludzi. Ks. Rafał poprosił o modlitwę w intencji złożonego chorobą kapłana zaangażowanego we wspólnotę Domowego Kościoła, która natychmiast została podjęta.

Jola i Zbyszek w słowie wprowadzającym w dzielenie się duchowymi owocami przeżytych rekolekcji, nawiązali do listu kręgu centralnego zapraszającego na drogę do świętości w codzienności. Wśród wielu świadectw szczególnej wymowy nabierają słowa Janka z Mrągowa o usłyszanym zdaniu, iż Maryja przez całe życia tylko dawała. Odczytał je jako wskazówkę, że bez względu na wiek czy inne ograniczenia może i powinien nieustannie coś z siebie dla Boga i dla innych dawać 🙂

Po poczęstunku i kuluarowych rozmowach znaczna część z nas przeszła do innej sali, aby wziąć udział w przygotowanym z inicjatywy Marka z Kętrzyna szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci 🙂

Umocnieni radością spotkania, wspólną modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem wyruszyliśmy w kolejny rok oazowej formacji w 10 kręgach rejonu (5 w Mrągowie, 2 w Pieckach, 2 w Kętrzynie i 1 w Biskupcu).

Z oazowymi pozdrowieniami z Mrągowa

Grzegorz Joachim Jarmużewski z rodziną

ZDJĘCIA

INFORMACJE DIAKONII MODLITWY

 Intencje modlitewne zgłoszone do Diakonii Modlitwy w miesiącach:

lipiec, sierpień, wrzesień 2018.

1575.Módlmy się w intencji Tomasza prosząc Pana Boga o łaskę zdrowia dla niego, po ciężkim wypadku samochodowym. Polecamy także rodzinę, prosząc o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże, w tym trudnym dla wszystkich czasie.

1576.O łaskę zdrowia dla Zdzisława.

1577.O zdrowie i szczęśliwy lot oraz pobyt na wakacjach i powrót do domu naszej córki Kasi z narzeczonym. O pokój serca i zaufanie Bożej opiece. Bardzo boi się, że coś się wydarzy.

1578.O Boże błogosławieństwo i dar potomstwa dla Wiolety i Wojtka ,o zdrowie i opiekę.

1579.Módlmy się w intencji Mai, o łaskę życia według Bożych przykazań i zerwanie złych relacji oraz stanięcie w prawdzie.

1580.Dziękujemy za szczęśliwy lot, pobyt na wakacjach i powrót Kasi i Roberta oraz przymnożenie wiary dla Roberta.

1581.Proszę o łaskę miłosierdzia dla mojej mamy, aby dobry Bóg otoczył ją miłością, w tym trudnym okresie i chorobie, u kresu jej życia ziemskiego.

1582.Panie Jezu, Maryjo, za wstawiennictwem aniołów i archaniołów, wszystkich świętych, proszę o odcięcie zła od nas. wyzwolenie mnie i dzieci z grzechu, ze zła, przekleństwa(również dla innych osób z tym związanych i osób zmarłych, uwikłanych w to zło), o zdrowie duszy i ciała, o przywrócenie wszystkiego, co w nas umarło i co zło zabrało. Zabierz serce kamienne a daj serce podobne do serca Twojego Panie. Dla syna proszę o pamięć, dobre myśli, pełną świadomość, zdrowie kręgosłupa i nogi, o pomyślnie zdane poprawki.

1583.Prośba o uratowanie małżeństwa Wiktora.

1584.O dar życia dla 7-miesięcznego Ignasia ,synka Ani.

1585.Prośba o uzdrowienie małżeństwa Marty i Bartosza oraz o miłość męża i uwolnienie jego przed działaniem złych duchów oraz zniewoleniami.

1586.Módlmy się za wstawiennictwem świętego Gerarda o dar potomstwa dla Małgorzaty i Pawła.

1587.Módlmy się w intencji Anety i jej poczętego dziecka, aby ustąpiło zagrożenie ciąży i w przyszłości mogła cieszyć się z narodzenia zdrowego dziecka. Niech Pan Bóg obdarzy rodzinę potrzebnymi łaskami.

1588.Prośba o uzdrowienie księdza Radosława.

1589.Módlmy się w intencji Pawła, aby Pan Bóg uleczył jego wewnętrzne zranienia i dał siłę do wyzwolenia się z uzależnień. Dziękujemy Bogu w Trójcy Jedynemu, że ukazał nam ten problem. „Jezu, Ty się tym zajmij”.

1590.Prośba o modlitwę w intencji Eweliny i Piotra o dar potomstwa ( 7 lat po ślubie ).

1591.Prośba o modlitwę w intencji Ady i Piotra oraz o szczęśliwe rozwiązanie dziecka, którego oczekują oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

1592.Prośba w intencji Rafała, Michała o dar dobrej żony , żywą i prawdziwą wiarę.

1593.Proszę o modlitwę w intencji naszych dzieci, o wiarę nadzieję i miłość.

1593.Proszę o modlitwę w intencji naszego syna Darka o trzeźwość, wiarę, nadzieję i błogosławieństwo Boże dla całej naszej rodziny.

1594.Proszę o zdrowie dla Emilii oraz o wzrost duchowy naszego kręgu.

1595.Proszę o modlitwę, o zdrowie Rafała, który czeka na dawcę nerki, którą trzeba mu transplantować. Bóg zapłać.

  1. Proszę o modlitwę za Szymonka, który nie może zaaklimatyzować się w przedszkolu.

1597.Dziękuję, że Opatrzność Boża czuwa nade mną i moją rodziną. Proszę o dalsze błogosławieństwo, byśmy w radościach i smutkach dnia codziennego trwali przy Bogu.

1598.Proszę o modlitwę za Jerzego i Jadwigę. Proszę o wiarę i nadzieję w trudzie choroby i potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo. Niech Matka Bolesna otula ich swoim płaszczem.

1599.Proszę o modlitwę za Marysię Stępień o powrót do zdrowia  po odbytej operacji.

1600.Dziękujemy dobremu Bogu ,Maryi  za opiekę nad  nami i rozwiązanie pozytywne kredytu frankowego z prośbą o dalsze błogosławieństwo.

1601.Prośba o Boże błogosławieństwo w  postanowieniach dla syna Marka i błogosławieństwo dla synów naszych o pracę.

1602.Prosimy o łaskę nawrócenia naszych dzieci ,szczerą spowiedż i komunię świętą o po­-

rzucenie nałogu  palenia papierosów ,o dar  dziecka dla Madzi i Pawła  ,dar nauki dla młodszych dzieci oraz znalezienie pracy dla starszych córek.

1603.Módlmy sie o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla małżeństw i rodzin

z kręgu w czasie kolejnego roku formacji, a także Bożą opiekę nad  ks. Markiem  moderato-

rem kręgu-Animatorzy.

1603a.Módlmy się o potrzebne dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Mateusza w

intencji o udaną operację.

1604.Módlmy się o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Wacława.

1605.Módlmy się o wypełnienie woli Bożej i miłosierdzie Boże dla Jerzego.

1606.Módlmy się o pokój duszy  dla śp  pamięci Jerzego i siły dla całej rodziny w tych trudnych chwilach.

1607.Módlmy się w intencji zmarłego Michała aby Pan Bóg okazał mu miłosierdzie oraz

potrzebne łaski dla jego najbliższych.

1608.Módlmy się w intencji małżeństw Wspólnoty Domowego Kościoła ,które we wrześniu obchodzą jubileusz ślubów aby Pan Bóg umacniał wzajemną miłość i błogosławił ich rodzinom.

  1. Módlmy się za zdrowie rodziców Ewy Kaziuta oraz za synów aby zawsze byli wierni Panu, a także w intencji Rafała o miłość w jego małżeństwie oraz o zdrowie dal jego mamy.
  2. Módlmy się w intencji Waldemara o rozwiązanie trudnej sytuacji, o łaskę wiary nadziei, miłości, zerwanie z alkoholem oraz błogosławieństwo boże dla całej rodziny.
  3. Módlmy się w intencji Kasi o szczęśliwą podróż, ulgę w cierpieniu i spotkanie dobrych ludzi tam gdzie wyjeżdża oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny i mamy Maryli, i szczególną pomoc i opiekę Matki Bożej.
  4. Módlmy się o zdrowie dla Jolanty chorej na nowotwór jajnika.
  5. Módlmy się o opamiętanie i Boże prowadzenie dla 17-letniej Martyny.
  6. Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla młodych małżeństw Karoliny i Krzysztofa, Martyny i Huberta, Karoliny i Alberta, Dagny i Krzysztofa.
  7. Módlmy się za Agnieszkę i jej męża o łaskę przetrwania i pokonania kryzysu małżeńskiego, o dar macierzyństwa i światło Ducha Świętego, oraz opiekę Matki Najświętszej dla ich małżeństwa.
  8. Módlmy się za Ernesta o opiekę i schronienie go w Niepokalanym Sercu Maryi.
  9. Módlmy się o stałą pracę dla Mileny.

ZGLOSZENIE-DO-DIAKONII-MODLITWY