REKOLEKCJE – OAZA RODZIN I STOPNIA

W dniach 16.07 – 01.08.2019 r. w Warmińskim Seminarium Duchownym w Olsztynie odbędzie się Oaza Żywego Kościoła – rekolekcje dla rodzin I stopnia.

Zgłoszenia przyjmują:  Bożena i Wojtek Szczurek – nr tel. 515 192 911, email. rekol2003@op.pl

Koszty:
osoba dorosła – 1 340 zł
dzieci powyżej 1 roku – 620 zł
 
Do 31.12.2018 r. zgłoszenia będą przyjmowane tylko z diecezji warmińskiej.
 
 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

 Boże Narodzenie 2018 

  „Bóg stał się człowiekiem, aby spotkać każdego z nas. Pozwólmy aby ta Wielka Tajemnica przemieniała nasze życie”.                                                                                                                                              Jan Paweł II                                                             

ZAPROSZENIE

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe wspólnoty Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło – Życie, które odbędzie się w niedzielę 30.12.2018 roku w Olsztynie.

 W programie spotkania:

13:30 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego (katedra Św. Jakuba – ul. St. Staszica)

15:00 – agapa / śpiewanie kolęd (Izba Rzemieślnicza – ul. Prosta  38, aula – 1 piętro)   

     Gosia i Janusz Szczerba – para diecezjalna

Ks. Mariusz Grabas – moderator diecezjalny  

          

PEREGRYNACJA FIGURY MARYI

Kochani,

W dniu 08.12.2018 r. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęliśmy peregrynację figury Maryi – Niepokalanej. Pragniemy aby odwiedziła ona wszystkie rodziny z Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Jako pierwszy figurę gości Rejon Odkupiciel. Przyjęliśmy, że figura  w jednej rodzinie pozostanie przez dwa dni. Wraz z figurą Maryi będzie peregrynować różaniec oraz pamiątkowa kronika, w której prosimy umieszczać myśli, odczucia, przeżycia związane z pobytem figury w rodzinie.

Figura Maryi ma swoją blisko 30-letnią historię. Została zakupiona w latach osiemdziesiątych minionego stulecia na potrzeby rekolekcji wakacyjnych przez ówczesną parę diecezjalną Domowego Kościoła – Elę i Bolka Kochańskich oraz Księdza Moderatora Diecezjalnego Romana Wiśniowieckiego. Poza rekolekcjami można ją było zobaczyć podczas dni skupienia, spotkań opłatkowych, rozpoczęcia bądź też zakończenia roku pracy formacyjnej. Przez pozostały czas figura cieszyła swoją obecnością rodziny kolejnych par diecezjalnych zajmując w ich mieszkaniach honorowe miejsce.

Chcielibyśmy aby każde małżeństwo, każda rodzina z Domowego Kościoła mogła również przeżywać radość płynącą z obecności figury Maryi w ich domach. Niech obecność Maryi przyniesie rodzinom pojednanie, ożywienie życia rodzinnego oraz religijnego.

 

„O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy…”

 

                                                                                                       

                                                                                                        Gosia i Janusz Szczerba

AKCJA „ZAGUBIONE OWCE”

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA FILMU  PROMUJĄCEGO AKCJĘ „ZAGUBIONE OWCE”

 

„Kto z was, mając sto owiec, nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu i nie szuka jednej, zaginionej na pustkowiu, tak długo, aż ją znajdzie?  A znalazłszy, kładzie ją na swoje ramiona i z radością wraca do domu!    (Łk 15, 1-7) 

DRODZY MAŁŻONKOWIE

Jezus te pytanie, kieruje również do nas – Kto z was, nie wyruszyłby na poszukiwanie tych, którzy się zgubili? Jezus prosi nas abyśmy nie byli obojętni i egoistyczni wobec jego ukochanych owiec – naszych  bliźnich. Chce abyśmy wytrwale i nieustannie szukali zagubionych ludzi, aby otworzyli się na działanie łaski bożej i dostąpili zbawienia.

Kochani w odpowiedzi na prośbę Jezusa, chcemy Was zaprosić do naszej nowej akcji ewangelizacyjnej pod nazwą „ZAGUBIONE OWCE”. Jest to akcja do której zapraszamy wszystkie małżeństwa Domowego Kościoła, bez względu na staż małżeński, czy staż we wspólnocie.

Akcja „ZAGUBIONE OWCE” to projekt ewangelizacyjny, który ma na celu odnalezienie i przyprowadzenie do Jezusa małżeństwa, które potrzebuje opieki duchowej. Ma ona nas zmobilizować do modlitwy, zaprzyjaźnienia się, a później zaproszenia i przyprowadzenia na konkretne wydarzenie ewangelizacyjne tych małżonków, którzy potrzebują Chrystusa.

AKCJA „ZAGUBIONE OWCE” TO 4 PROSTE KROKI!!!

KROK 1: MODLITWA DO DUCHA ŚW. O ŚWIATŁO I DROGĘ Bóg daje światło tym, których posyła. Bóg wskaże Wam drogę, jak dotrzeć do małżonków, w jaki sposób im pomóc i jak ich zachęcić do głębszej relacji ze Sobą. 

KROK 2: MODLITWA ZA MAŁŻONKÓW Bóg zmienia ludzi dzięki modlitwie. Módlcie się wspólnie każdego dnia za małżeństwo, które Pan Bóg wam powierzy. Proście Jezusa, aby otwierał ich serca na łaskę, którą chce ich obdarzyć. 

KROK 3: WSPÓLNE PRZEBYWANIE I WZAJEMNA POMOC Szukajcie okazji, aby pielęgnować waszą znajomość, a z czasem może nawet przyjaźń. Zaufanie, pomoc i wspólne spędzanie czasu dadzą wam okazję, aby porozmawiać z małżonkami o Bożej miłości.

KROK 4: WSPÓLNY UDZIAŁ W FORUM EWANGELIZACYJNYM Zaproście małżeństwo, którym będziecie się opiekować duchowo, na specjalne wydarzenie ewangelizacyjne, organizowane przez Domowy Kościół. Zatroszczcie się o to, aby wspólnie z nimi uczestniczyć w tej uroczystości.

Diakonia Ewangelizacji

DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

Maryja troszczy się o dzieła, które są Jej zawierzone – przekonuje ks. Mariusz Roman.

Członkowie Ruchu Światło-Życie spotkali się w parafii Matki Bożej Różańcowej w Olsztynie w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, by wspólnie przeżywać dzień patronalny.

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i prezentacji grup młodzieżowych oraz Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi Ruchu. Konferencję „Rozpal na nowo twój charyzmat” wygłosił ks. Mariusz Roman, a po adoracji Najświętszego Sakramentu chętne osoby podjęły się Adopcji Dziecka Poczętego.

Najważniejszym punktem dnia była Msza św. W homilii ks. Roman przypomniał, że Ruch Światło-Życie zawierzył Maryi na początku ks. Franciszek Blachnicki. – Zapewne nie spodziewał się, że to dzieło tak się rozrośnie. Ale tak to już jest, że kiedy Maryja bierze jakieś dzieło w dłonie, to się o nie troszczy. Dziękujemy dziś za wspólnotę, za wszystkie dzieła, które się z niej wywodzą, i mamy świadomość, że to dzieło Boga – gdyby było inaczej, to szybko by upadło, ale jako że to zamysł Boży, to Ruch Światło-Życie trwa i dalej się rozwija – mówił ks. Mariusz.

Porównywał Ruch do przypowieści o ziarnie gorczycy. – Z małego ziarna rzuconego w ziemię rozrósł się do takich rozmiarów, że wiele osób znajduje tu schronienie, mogą się formować, rozwijać… Ruch Światło-Życie to łaska, to droga do świętości, do której nas zaprasza Bóg. Właśnie we wspólnocie możemy dojrzewać do świętości – przekonywał ks. Roman.

– Święto patronalne jest połączone z adwentowym dniem skupienia. To dla nas także okazja do wspólnego spotkania w gronie całego Ruchu, a nie tylko naszych wspólnot lokalnych. To wspaniała okazja, by podzielić się świadectwem, przemyśleniami, a czasem po prostu spotkać, zobaczyć, jak dużo nas jest i dla ilu osób Ruch jest w życiu ważny – podkreślali uczestnicy.  

za:https://olsztyn.gosc.pl/doc/5208978.Wspolna-droga-do-swietosci

GALERIA ZDJĘĆ

MSZA ŚWIĘTA WSPÓLNOTOWA

W niedzielę 16.12.2018 r. o godzinie 11.30 w parafii Chrystusa
Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbędzie się wspólnotowa Msza święta.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. wszystkich
członków wspólnoty Domowego Kościoła. Po Mszy zapraszamy do Oratorium na
kawę, herbatę i coś słodkiego.
(Mile widziane ciasto, słodycze)

Rejon Odkupiciel

INFORMACJE DIAKONII MODLITWY

 

 

Informacje Diakonii Modlitwy 

      W niedzielę, 16 grudnia 2018r. zapraszamy na godz. 11.00 do parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie na wspólny Różaniec (przed obrazem Chrystusa Miłosiernego). O godz.11.30 będzie Msza św. wspólnotowa a później spotkanie w Oratorium

im .Jana Pawła II (obok dolnego kościoła).

Zachęcamy małżeństwa, które jeszcze nie są w Diakonii Modlitwy, aby przystąpiły do niej.

Modlitwą możemy wspierać się wzajemnie w różnych sytuacjach życiowych.

Zgłosić udział w Diakonii Modlitwy lub podać intencje modlitewne można na adres e-mail (zakładka Diakonie) lub zadzwonić na numer 895426452.

Serdecznie pozdrawiamy. Halina i Janusz Chowaniec.

Intencje zgłoszone do Diakonii Modlitwy w październiku i listopadzie 2018

 1. Módlmy się za moje dzieci, o łaskę wiary i opiekę w każdej chwili życia.
 2. Módlmy się o łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej dla Marysi.

1620.Módlmy się o wypełnienie woli Bożej dla Richarda.

1621.Módlmy się o łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej, udaną operację dla mamy Kasi, a także o opiekę w chorobie i pokój serca dla Kasi i jej rodziny.

 1. Módlmy się o powrót do zdrowia dla księdza Zbigniewa.

1623.Serdecznie proszę o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia mojego męża Ryszarda i dar łaski Bożej. Ja zaś proszę o siłę w pokonywaniu trudności dnia codziennego. Żona i syn z rodziną.

 1. Proszę o modlitwę za moją siostrę Irenę, o łaskę zdrowia i o uzdrowienie dla mnie oraz o łaskę wiary dla naszych dzieci.
 2. Proszę o modlitwę, o dobre przygotowanie Kuby do sakramentu bierzmowania.
 3. Módlmy się o zdrowie i powrót do pełni sił dla Magdy, po ciężkim porodzie oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny.
 4. Módlmy się o łaskę zdrowia dla Małgorzaty, cierpliwość w znoszeniu choroby oraz błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
 5. Módlmy się o szczęśliwy przebieg operacji oraz uzdrowienie z ciężkiej choroby dla Ani Walkowskiej- zgodnie z wolą Bożą.
 6. Módlmy się w intencji małżeństw, które będą dawały świadectwo w niedzielę 18.11.2018 r. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pasymiu i w Parafii Najświętszej Trójcy w Dźwierzutach. Otoczmy modlitwą proboszczów wymienionych parafii – ks. Huberta Tryka oraz ks. Cezarego Opalacha, a także małżeństwa , które usłyszą świadectwo o naszej wspólnocie.
 7. Proszę o modlitwę w intencji naszych córek, o mądrość w podjęciu decyzji życiowych, o błogosławieństwo dla Michaliny i Krystiana.
 8. Módlmy się o uratowanie małżeństwa Zofii i Tomasza, które zagrożone jest rozpadem. Ciebie prosimy – wysłuchaj nas Panie.
 9. O błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla małżonków Adrianny i Piotra oraz ich poczętej córeczki.
 10. O zdrowie ciała i duszy oraz błogosławieństwo w pracy i życiu osobistym dla Krzysztofa O uzdrowienie relacji w rodzinie Jadwigi.
 11. O dobry rozwój poczętego dziecka Magdy i Radka oraz Ani i Darka. O szczęśliwe rozwiązanie Ani. O błogosławieństwo i zdrowie dla Antosi i Piotrusia oraz ich rodziców.
 12. Módlmy się w intencji Aleksandry i Natalii o Boże prowadzenie, potrzebne łaski. Rodzice.
 13. Proszę o łaskę zdrowia dla wnuczek Elizy i Liwii oraz siłę i Błogosławieństwo Boże dla ich rodziców i wszystkich ludzi, którzy im pomagają. Panie, najlepszy lekarzu, proszę uzdrów Liwię.
 14. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla małżeństw Domowego Kościoła, które obchodzą swoje jubileusze ślubu w październiku i listopadzie.
 15. Módlmy sie za zmarłych członków Domowego Kościoła, aby Pan Bóg okazał im miłosierdzie i wprowadził do swojej światłości.

HARMONOGRAM X – XII 2018

ZGLOSZENIE-DO-DIAKONII-MODLITWY