SPOTKANIE OPŁATKOWE W MRĄGOWIE

Spotkanie opłatkowe w rejonie Mrągowo

Mszą Świętą w najstarszej mrągowskiej parafii, odprawioną w przededniu Niedzieli Świętej Rodziny, rozpoczęło się 33 już spotkanie opłatkowe w rejonie Mrągowo.

Jola i Zbyszek,  witający wszystkich uczestników jako para rejonowa, zwrócili uwagę na fakt, iż rozpoczynamy od Eucharystii, która w naszym życiu powinna być wydarzeniem najważniejszym. Obecnym zaś i nieobecnym moderatorom życzyli Bożego błogosławieństwa ,podkreślając, że bez nich spotkania w kręgach Domowego Kościoła byłyby niemożliwe.

W komentarzu do Liturgii Słowa Ala i Arek zaakcentowali prawdę, iż Jezus Chrystus jest kimś, obok kogo nikt nie może przejść obojętnie.

Ewangelię odczytał ks. Robert, moderator rejonowy a posługę przy ołtarzu pełnił szafarz Krzysztof.

Ks. Wiesław, gospodarz miejsca a zarazem moderator kręgu przy parafii św. Wojciecha, skierował do nas w wygłoszonym kazaniu pytanie, czy nasze dorosłe dzieci są blisko Boga, czy jesteśmy wierni przyrzeczeniu gotowości przyjęcia i katolickiego wychowania potomstwa, którym nas Stwórca obdarzył? Zwrócił też uwagę słuchaczy na wartość wielodzietności oraz potrzebę ewangelizacji tych, którym życie małżeńskie i rodzinne się poplątało, bo zabrakło tego, który łączy, Boga. Zaznaczył też, jak wielkim  i cennym darem są dla nas modlitwa małżeńska i rodzinna a przede wszystkim dialog małżeński, podczas którego możemy stawać oboje przed naszym Panem i Zbawicielem.

Modlitwę wiernych celebrans zakończył przedstawieniem jej  Bogu jako Najlepszemu Nauczycielowi Miłości.

Podczas rozesłania kapłan wskazał  na dobro, jakim jest wspólnota rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, w której inni mogą zaznać rodzinnego ciepła i mogą zostać wysłuchani.

Na dalszą część spotkania, w sali katechetycznej, przybył jeszcze trzeci kapłan, ks. Daniel z Piecek.

Po krótkiej, dialogowanej inscenizacji przedstawiającej Boże Narodzenie i pokłon Trzech Króli oraz odczytaniu Ewangelii przez moderatora rejonowego, tradycyjnie podzielono się opłatkiem składając sobie serdeczne  życzenia świąteczne. Była to też okazja do poznania nowych rodzin w mrągowskiej wspólnocie, z pobliskiego Biskupca i Kobułt.

W trakcie częstowania się słodkościami Jola przedstawiła historię o Świętym Mikołaju, który jak co roku pojawił się później wśród nas, wręczając zebranym dzieciom i księżom skromne upominki.

Nie zabrakło też śpiewu kolęd i pastorałek przy akompaniamencie nieodłącznych gitar.

Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem kapłana na dalsze radosne trwanie w oktawie Bożego Narodzenia.

Tekst: Grzegorz Joachim Jarmużewski

Zdjęcia: Zbigniew Krajczyński, Lidia Wiechowska

NIEDZIELE ŚWIADECTW

Droga Wspólnoto

Pragniemy poinformować, że w styczniu 2019 roku odbędą się kolejne
Niedziele Świadectw.
20.01 – w Parafii p.w. Świętego Wojciecha w Olsztynie
27.01 – w Parafii p.w. M.B. Saletyńskiej w Olsztynie
Otoczmy modlitwą Ewangelizatorów, ks. Cezarego Opalacha oraz ks. Mariana
Machinka a także wszystkie małżeństwa, które usłyszą świadectwa o
Domowym Kościele i będą chciały skorzystać z zaproszenia do wspólnoty.
Prosimy gorąco o Wasze kochani zaangażowanie, szczególnie prosimy o
Wasze wsparcie modlitewne. Zachęcamy Was również do czynnego udziału w
Diakonii Ewangelizacji, przede wszystkim do głoszenia świadectwa podczas
Niedzieli Świadectw.
Pan Jezus chce byśmy głosili dobrą nowinę. Jesteśmy pewni, że czynicie
to każdego dnia. Należy mówić ludziom, że Jezus jest i bardzo kocha
każdego człowieka. Mówić o tym jak Jezus działa w naszym życiu.
Bardzo prosimy małżeństwa, które chciałyby podzielić się tym, jak
zmieniło się ich życie, od kiedy przyjęli Jezusa jako Jedynego Pana i
Zbawiciela. Przelejcie tę radość na papier i prześlijcie je do ks.
Cezarego Opalacha na adres: cezary.opalach@uwm.edu.pl.
Otoczmy modlitwą to dzieło a także całą wspólnotę Domowego Kościoła.

Gosia i Mirek Andruszkiewicz – Diakonia Ewangelizacji

MSZA ŚWIĘTA WSPÓLNOTOWA

W niedzielę 20.01.2019r. o godzinie 13.15 w parafii Chrystusa
Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbędzie się wspólnotowa Msza święta.

UWAGA!!!!
Zmiana godziny Mszy Świętej na godzinę 13.15

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. wszystkich
członków wspólnoty Domowego Kościoła. Po Mszy zapraszamy do Oratorium na
kawę, herbatę i coś słodkiego.
(Mile widziane ciasto, słodycze)

Rejon Odkupiciel