ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO W REJONIE MRĄGOWO

 

Wspólnota DK rejonu Mrągowo zakończenie 33 roku formacji przeżywała w pierwszą wakacyjną niedzielę w  parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie, na Osiedlu Grunwaldzkim ,nad słynnym jeziorem Czos.

Mszę Świętą celebrował ,pod nieobecność  proboszcza – moderatora rejonowego ks. kan. Roberta Kaniowskiego , który modlił się za nas na pielgrzymce do Medjugorie, wikariusz – ks. Adrian Dynda. Kapłan polecił modlitwie wiernych naszą wspólnotę i zaprosił wszystkich do pójścia jej drogą. Polecił też Bogu wszystkich ojców z racji przypadającego w tym dniu Dnia Ojca. W miejsce homilii odczytał list EP na temat ostatnich aktów profanacji w Polsce. Po Eucharystii w ramach ekspiacji odśpiewaliśmy pieśń  „Święty Boże, święty mocny”.  Istniejący przy parafii krąg DK włączył się w służbę liturgiczną  oraz Liturgię Słowa.

Dalszym etapem wspólnej modlitwy była Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której rozważania prowadziła ustępująca para rejonowa Jola i Zbyszek Krajczyńscy.  Przed jej rozpoczęciem przedstawiła też ona swoich następców, Marzennę i Grzegorza Zdanuk. Nowa para podziękowała za powierzenie jej tak odpowiedzialnego zadania i mając świadomość bycia narzędziem w ręku Boga poprosiła o modlitwę w swej intencji.

Jola i Zbyszek dziękowali w modlitwie za miniony rok a zarazem za trzy lata posługi jako para rejonowa.  Dziękowali moderatorom i parom animatorskim, z którymi przyszło im współpracować. Polecili też Bogu nową parę rejonową oraz nowe pary animatorskie.

Po błogosławieństwie zrobiliśmy sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcie, trwając w radości spotkania we wspólnocie, która od wielu już lat prowadzi nas do Boga a przez Niego do siebie nawzajem w małżeństwach i w rodzinach.

 

Grzegorz Joachim Jarmużewski

INFORMACJE DIAKONII MODLITWY

Informacje Diakonii Modlitwy

INTENCJE MODLITEWNE ZGŁOSZONE OD KWIETNIA DO CZERWCA 2019

 1. Módlmy się w intencji dobrego przygotowania Michała do sakramentu bierzmowania, o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla całej rodziny.
 2. Módlmy się w intencji Edyty, która jest w stanie błogosławionym, o zdrowie dla niej i jej dziecka oraz o potrzebne łaski.
 3. Prośmy Boga o pogłębienie miłości w małżeństwach, które w kwietniu obchodzą jubileusze ślubów oraz błogosławieństwo Boże dla ich rodzin.
 4. W intencji Reni , o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski dla całej rodziny.
 5. Przez serce Maryi proszę o dary Ducha Świętego, abym była piękną kobietą, stanowczą, wymagającą, wrażliwą, ufną i odważną jak Estera, O łaskę uwolnienia od pychy i zazdrości, o umiejętność roztropnego szanowania siebie, o przebaczenie bolesnej przeszłości oraz krzywdzicielom. Wiesia
 6. Prosimy o modlitwę w intencji Oli i Roberta z okazji pierwszej rocznicy Sakramentu Małżeństwa, o wzrost miłości i jedności w ich małżeństwie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

1704.Módlmy się o dobre owoce rekolekcji ORAR II stopnia w Pieniężnie( 8-12 maja 2019). Niech Duch Święty obdarza swoimi darami prowadzących te rekolekcje, uczestników oraz osoby, które służą pomocą.

 1. Módlmy się w intencji ks. Cezarego Opalacha, małżeństw głoszących świadectwa oraz wszystkich, którzy usłyszą te świadectwa podczas Mszy św. 12.05.2019r. w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pieniężnie.
 2. Módlmy się o powrót do zdrowia Wiesława, który 21. 05 będzie poddany operacji onkologicznej.
 3. Módlmy się w intencji Bogdana obchodzącego 60-te urodziny. Dziękujemy Bogu za dotychczasową opiekę nad nim i jego rodziną. Prosimy o błogosławione dalsze lata jego życia.

1708.Prosimy o modlitwę w intencji Joanny, Hanny, Janka i Krystiana. W intencji Hani o rozpad związku z mężczyzną niewłaściwym( rozwiedziony). Prosimy Cię Panie o właściwe decyzje podejmowane przez córkę Joannę , aby dla niej były ważne dzieci, wychowanie ich a nie zajmowanie się drugim mężczyzną. Módlmy się o właściwy wybór dla Janka i wiarę dla niego.

 1. Prosimy w intencji Krystiana o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa i wybór właściwej drogi.
 2. O zdrowie, wytrwałość i siły w chorobie dla Elżbiety.
 3. O dar uzdrowienia z choroby nowotworowej Ani, matki 5-letniej córki.
 4. Prosimy o modlitwę w intencji wyzwolenia z nałogu alkoholowego dla Michała, łaskę głębokiej wiary dla niego i jego rodziny.
 5. O łaskę głębokiej wiary i błogosławieństwo Boże dla Macieja i jego rodziny.
 6. Módlmy się w intencji małżeństw, które w maju obchodzą jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa, aby Bóg błogosławił im i ich rodzinom i prowadził do świętości.

1715.Módlmy się za śp. Jakuba, o Boże miłosierdzie dla niego i potrzebne łaski dla jego rodziców.

Proszę o modlitwę za śp. Jakuba o radość życia wiecznego, wieczny odpoczynek w obecności Boga, a dla rodziców Emilii i Tomka o siły i niezbędne dary Ducha Świętego w przeżywaniu tej tragedii.

 1. Powierzamy Bogu nasz wyjazd i pobyt w sanatorium prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi, naszej Matki i św. Józefa dla nas oraz tych wszystkich, których postawisz Panie na naszej drodze- personel i kuracjuszy.

Powierzamy Tobie Panie nasze dzieci i ich rodziny, wszystkie ich plany, podróże, przedsięwzięcia. Oświeć ich światłem Duch Świętego. Jezu ,Ty się tym zajmij.

 1. Proszę o udaną operację dla Ryszarda. Proszę o światło Ducha Świętego dla prowadzących zabieg oraz o potrzebne łaski dla operowanego. Bóg zapłać. Operacja 11.06 w szpitalu wojewódzkim.
 2. Módlmy się w intencji Mirosława o dary Ducha Świętego, znalezienie pracy i potrzebne łaski, błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
 3. Módlmy się w intencji małżeństw Domowego Kościoła, które mają jubileusze ślubów w czerwcu, aby małżonkowie obdarzeni potrzebnymi łaskami wspólnie kroczyli drogą świętości.

 

Intencje modlitewne można zgłaszać telefonicznie( 895426452) lub na adres e- mail (podany na stronie internetowej w zakładce Diakonie)

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy.

Halina i Janusz Chowaniec

HARMONOGRAM VII- IX 2019

 

ZAKOŃCZENIE ROKU PRACY I NOWE PARY ODPOWIEDZIALNE

W niedzielę 16.06.19. odbyło się w Gietrzwałdzie spotkanie Domowego Kościoła Archidiecezji Warmińskiej kończące i podsumowujące rok pracy 2018/2019.

   Spotkanie rozpoczęło się krótkim zawiązaniem wspólnoty, jak zwykle przy figurce objawień, po czym odmawiając Różaniec  ruszyliśmy w stronę źródełka. Po Różańcu miała miejsce konferencja na temat posługi i formacji w Domowym Kościele wygłoszona przez ks. dr Zdzisława Kieliszka . Uroczystą Eucharystię celebrował  ks. Mariusz Grabas -moderator diecezjalny DK. W czasie Eucharystii do grona członków Domowego Kościoła zostały przyjęte nowe pary z kręgów pilotowanych. Zostały też przedstawione nowe pary rejonowe, a parom rejonowym kończącym posługę podziękowanie przekazała para diecezjalna. W Rejonie Katedra nową Parą Rejonową zostali Anna i Andrzej Częczek, w Rejonie Odkupiciel Joanna i Piotr Wajler, w Rejonie Mrągowo Marzena i Grzegorz Zdanuk. 

Bardzo dziękujemy również parom, które wyraziły gotowość podjęcia posługi pary diecezjalnej, z trzech przedstawionych kandydatur ks. Arcybiskup wskazał nową Parę Diecezjalną, zostali nią Alina i Jan Pilipienko.

Nowo wybranym parą odpowiedzialnym życzymy światła Ducha Świętego na czas posługi.

   Po Mszy Świętej udaliśmy się na agapę do ogrodów gietrzwałdzkich, gdzie przygotowane było ognisko, kiełbaski i inne pyszności dostarczone  przez uczestników spotkania. Można było wziąć udział w loterii fantowej, a do zabawy w rytm muzyki z różnych rejonów świata zapraszał profesjonalny wodzirej Szymon Puławski, który prowadził zabawę i do niej skutecznie zachęcał.

   Rozpoczynając wakacje nie zapominajmy o Panu Bogu. Tym, którzy zamierzają uczestniczyć, czy też prowadzić różne formy wakacyjnych rekolekcji życzymy aby zaczerpnęli jak najwięcej z Bożych Darów. Wszystkim życzymy dobrych, błogosławionych wakacji.

Uroczyste Rozpoczęcia Roku Pracy odbędzie się 7.09. 2019 r. już dziś serdecznie zapraszamy całą wspólnotę a w szczególności wszystkie pary odpowiedzialne.

Gosia i Janusz Szczerba

ODESZŁA DO PANA

Wczoraj 12.06.2019 odeszła do Pana
Teofila Sokolska mama Ewy Kuszelewicz,
Uroczystości pogrzebowe w sobotę 15.06.2019:
13.30 Wystawienie zwłok w kapilcy na Mariańskiej,
14.00 msza św w Konkatedrze i pochówek na cmentarzu na Poprzecznej

Otoczmy modlitwą zmarłą  Teofilę, Ewę oraz całą rodzinę.