ROZPOCZĘCIE ROKU FORMACYJNEGO 2016/2017

Wspólnoty Domowego Kościoła

W sobotę 3.09.2016r.w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Głotowie odbyło się rozpoczęcie nowego roku formacyjnego Domowego Kościoła.

O godz.10.00 nastąpiło zawiązanie wspólnoty przez moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie ks. Pawła Roszyńskiego. Oprócz małżeństw z Domowego Kościoła była Oaza Dzieci Bożych oraz młodzież. Po prezentacji grup rekolekcyjnych kilka młodych osób dało świadectwa.

Następnie został wystawiony Najświętszy Sakrament i każdy z uczestników wspólnoty mógł adorować Pana Jezusa.

O godz. 12.00 rozpoczęła się msza święta pod przewodnictwem ks. Cezarego Opalacha.

Kazanie wygłosił moderator krajowy Domowego Kościoła ks. Tomasz Opaliński. Pod koniec mszy nastąpiło przekazanie posługi animatorskiej nowo wybranej parze diecezjalnej, parom rejonowym i animatorom kręgów. Po mszy świętej wszyscy udali się do domu rekolekcyjnego na wspólną agapę.

O godz. 15.30 ks. Tomasz Opaliński wygłosił konferencję na temat miłosierdzia. Zaznaczył, że naukę Soboru Watykańskiego II zamieniono w czyn w Ruchu Światło-Życie. Taki był zamysł ks. Franciszka Blachnickiego. Ks. Tomasz Opaliński opowiedział też, jak trafił do Ruchu Światło-Życie.

Niech Pan Bóg prowadzi naszą wspólnotę

w nowym roku formacyjnym.

Halina i Janusz Chowaniec.

Inną relację o tym wydarzeniu można przeczytać i obejrzeć zdjęcia  na stronie :