PODSUMOWANIE PRACY FORMACYJNEJ DOMOWEGO KOŚCIOŁA 2015/2016

W dniach 9-11 września 2016 r. odbyło się podsumowanie pracy formacyjnej Domowego Kościoła za rok 2015/2016. Z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski miejscem spotkania był Poznań. Do gościnnego Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Arcybiskupiego Seminarium Duchownego od wczesnych godzin piątkowego popołudnia zjeżdżali się członkowie kręgu centralnego, pary diecezjalne, pary odpowiedzialne za kontakty z Domowym Kościołem poza granicami kraju oraz kapłani. Wśród uczestników było aż 17 małżeństw, które w niedzielę przejęły posługę pary diecezjalnej. W spotkaniu uczestniczył także delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie, abp Adam Szal oraz moderator generalny, ks. Marek Sędek. Sobotniej Eucharystii w poznańskiej katedrze przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący KEP, który w swoim słowie zwrócił uwagę na potrzebę zgłębiania słowa Bożego. Spotkanie z jednej strony było okazją do spojrzenia na miniony rok (nie tylko w liczbach, ale także poprzez znaki czasu, które nam towarzyszyły), a z drugiej strony także czasem wymiany doświadczeń i zobaczenia, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Członkowie Domowego Kościoła archidiecezji poznańskiej poprzez swoją posługę w różnych obszarach pomagali nam w praktyce odkrywać uczynki miłosierne. Za piękny, owocny czas niech będzie Bóg uwielbiony!

za:http://www.dk.oaza.pl/aktualnosci/podsumowanie-pracy-formacyjnej-domowego-kosciola-20152016/