PIELGRZYMKA DOMOWEGO KOŚCIOŁA DO FATIMY

22-26.06.2017

RAMOWY PROGRAM:

1 DZIEŃ:       WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Przejazd z Mrągowa/Olsztyna do Warszawy, przelot z Warszawy do Lizbony, przejazd z Lizbony do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

2 DZIEŃ:       FATIMA – ALJUSTREL – FATIMA

Nawiedzenie sanktuarium – zapoznanie się z historią tego miejsca i historią objawień. Droga krzyżowa oraz miejsca objawień w Valinhos i Loca do Cabeço. Zwiedzanie domów dzieci w miejscowości Aljustrel.

3 DZIEŃ:       FATIMA – LIZBONA – FATIMA

Całodzienna wycieczka do Lizbony, gdzie m.in. zwiedzanie Klasztoru Hieronimitów, Wieży Betlejemskiej, Pomnika Odkryć Geograficznych, Katedry Najświętszej Maryi Panny, Kościoła św. Antoniego (patrona Portugalii) oraz panorama miasta z zamku św. Jerzego.

4 DZIEŃ:       FATIMA – BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE – FATIMA

Zwiedzanie klasztoru w Matki Boskiej w Batalha (jego budowę rozpoczął król Jan I w roku 1385 w podzięce Matce Boskiej za zwycięstwo w bitwie pod Aljubarottą), opactwa pocysterskiego w Alcobaça (ufundowanego w 1125 roku przez króla
Alfonsa I), Nazare (Sanktuarium Nossa Senhora da Nazare – najstarszego Sanktuarium Maryjnego w Portugalii) oraz odpoczynek na plaży.

5 DZIEŃ:       FATIMA – LIZBONA – WARSZAWA

Przejazd z Fatimy do Lizbony, przelot z Lizbony do Warszawy, przejazd z Warszawy do Olsztyna/Mrągowa.

W FATIMIE

1. Codzienna Msza św. w Kaplicy Objawień MB – nasi bliscy mogą łączyć się z nami duchowo przez łącze internetowe: www.fatima.pt/pt/pages/transmissoes-online
  2. Uczestnictwo w wieczornym Różańcu i procesji ze świecami.

ZAPEWNIAMY:

1. Przejazd autokarem z Mrągowa/Olsztyna na lotnisko do Warszawy i z powrotem.
  2. Przeloty samolotem.
  3. Przejazdy autokarem na terenie Portugalii.
  4. Noclegi w Hotelu Ribeiro 2* (polskojęzyczna obsługa, usytuowany w odległości ok. 10 minut spaceru od Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, darmowe WiFi).
  5. Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje).
  6. Opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów.
  7. Ubezpieczenie.
  8. Opiekę księdza i przewodnika.

CENA: 1.400PLN + 260EUR

ZAPISY I BLIŻSZE INFORMACJE: Ks. Cezary Opalach