REKOLEKCJE DLA PAR REJONOWYCH

Kochani chcieliśmy podzielić się radością przeżytych rekolekcji dla par rejonowych filii pelplińskiej , które odbyły się 21-23 .X.2016 w Głotowie .

W rekolekcjach uczestniczyło 15 par rejonowych z diecezji : bydgoskiej,gdańskiej ,pelplińskiej toruńskiej,warmińskiej. Był to błogosławiony czas na modlitwę i poznanie drogi w  Domowym  Kościele   ale też pochylenie się nad tym co ważne w posłudze pary rejonowej .

Chcieliśmy podziękować naszej wspólnocie za zaangażowanie, pomoc i modlitwę.  Dorotce Jasińskiej za podjęcie posługi  diakonii wychowawczej 🙂 ,Joli i Zbyszkowi Krajczyńskim za posługę muzyczną , Małgosi i Pawłowi Woźnickim za czujne oko na wszystko . Szczególnie dziękujemy za współprowadzenie rekolekcji księdzu Mariuszowi Grabasowi.

Marta i Janek Nadolni

———————————————————————

Świadectwo

Na rekolekcje do Głotowa zorganizowane przez Martę i Jana Nadolnych wybraliśmy się, ponieważ od września tego roku podjęliśmy posługę pary rejonowej w diecezji gdańskiej. Im bliższy był termin rekolekcji, tym więcej piętrzyło się problemów, które musieliśmy pokonać, aby do Głotowa dotrzeć. Czas,  w którym było nam dane przeżyć na tych rekolekcjach był czasem obcowania w cudownej wspólnocie z pełnymi życzliwości prowadzącymi,
ks. Mariuszem i uczestnikami. Życzliwość innych napełniała nas i wypływała z naszych serc. Dzięki konferencjom i wymianą doświadczeń mogliśmy uporządkować swoją wiedzę,
ale także zaczerpnęliśmy inspiracje do pracy na najbliższe trzy lata posługi. Z każdą upływającą godziną od chwili przyjazdu znikały nasze lęki związane z posługą a wypełniała nas radość i chęć służenia innym. Podczas namiotu spotkania usłyszeliśmy od naszego Pana, że to On nas wybrał i uzdolni nas do tych nowych czekających nas zadań. Ks. Mariusz doskonale wiedział, jakie nam jeszcze w sercu niepokoje zalegają. Każde jego słowo skierowane do nas uczestników doskonale rozjaśniało niepotrzebny niepokój. Przesłanie, które dostaliśmy od prowadzących na zakończenie rekolekcji stało się naszym mottem podjętej przez nas posługi:

„Wstań i idź! Pan cię wzywa, Jego miłość przynagla wciąż. Tam gdzie ludzkich serc miliony, samotnych, pogubionych, zabierz radość, którą z Ducha w sobie masz. Głoś i czyń! Lęk swój odrzuć. Źródło tryska – zanurz się w Nim. Nie ustawaj, żyj w nadziei – Dobro mnożysz, gdy dzielisz je. Niech cały świat pozna radość, w której trwasz, radość przemienionych serc.”

Z głębi przemienionego serca dziękujemy za życzliwość, radość i wiedzę Marcie i Janowi Nadolnym oraz ks. Marjuszwi Grabas.

Anna i Piotr Duch  -para rejonowa z  archidiecezji gdańskiej