KURS DLA PSAŁTERZYSTÓW

W sobotę,  20.05.2017,  w kaplicy seminaryjnej w Redykajnach odbyła się uroczysta Eucharystia na zakończenie kursu dla psałterzystów archidiecezji warmińskiej. Podczas niej ja i Andrzej Tomporowski otrzymaliśmy z rąk wicerektora seminarium ks.Wojciecha Kotowicza (ks.arcybiskup nie mógł być obecny) błogosławieństwo na dalszą posługę oraz legitymacje psałterzysty.Kurs dla Psałterzystów został zorganizowany przez Archidiecezjalną Szkołę Muzyki Kościelnej w Olsztynie oraz Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Warmińskiej, odbywał się  w siedzibie Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na Redykajnach w cyklu spotkań raz w miesiącu. Zajęcia były prowadzone przez wykładowców ASMK, m.in. ś.p. ks.Piotra Podolaka, s.M.Dolores Nowak, Krzysztofa Podolaka.

Zachęcamy wszystkich pragnących rozwijać swoje umiejętności wokalne w zakresie pełnienia posługi psałterzysty w swoich parafiach i wspólnotach do udziału w kolejnych edycjach kursu.

Pozdrawiamy gorąco
Monika i Bogdan Kolz