IDŹCIE I GŁOŚCIE

„IDŹCIE I GŁOŚCIE” to temat przewodni rekolekcji, które przeżywaliśmy w dniach od 26-28 maja 2017 roku w Lidzbarku Warmińskim, gdzie gościliśmy w Domu Pielgrzyma przy Parafii Św. Piotra i Pawła. Prowadzącymi byli Ksiądz Wojsław Czupryński Moderator Diecezjalny oraz Ala i Jarek Dąbrowscy. Każdy dzień rozpoczynał się namiotem spotkania z Panem Jezusem, codzienna Eucharystia, Jutrznia, spotkania w kręgach wszystko to sprawiło, że przeżywaliśmy te rekolekcje bardzo głęboko i w zadumie. Doświadczyliśmy bardzo mocno działania Ducha Świętego. Zrozumieliśmy, że głoszenie ewangelii, mówienie o Jezusie każdemu i wszędzie jest naszym obowiązkiem „Nie chowa się zapalonej lampy…” trzeba ją stawiać w miejscu widocznym bo przecież Chrystus jest tym Światłem, które zostało nam dane. Głosić Chrystusa oznacza przede wszystkim dawać o Nim świadectwo we własnym życiu. Święty Franciszek powiedział „… głosić ewangelię należy zawsze a tylko czasem używać do tego słów”.

W sobotę zorganizowano Wieczór Małżeński wszyscy uczestniczyliśmy w Eucharystii, podczas której odnowiliśmy przyrzeczenia małżeńskie. Po Eucharystii w Domu Pielgrzyma Ala i Jarek zorganizowali dla małżeństw uczestniczących w Wieczorze Małżeńskim randkę. Małżonkowie patrzyli sobie w oczy, przepraszali się wzajemnie i dziękowali sobie, były słodkości i pląsy przy muzyce. Było to dla nas piękne przeżycie.

Dziękujemy Ci Panie Boże za każdy dzień rekolekcji, dziękujemy za wszystkich, którzy razem z nami je przeżywali, dzięki którym pięknie i głęboko przeżywaliśmy każdy dzień. To był piękny czas, czas modlitwy i głębokich duchowych przeżyć. Pełni wdzięczności pragniemy serdecznie podziękować Księdzu Wojsławowi za jego kapłańską posługę, za wiedzę i profesjonalizm oraz za poczucie humoru. Dziękujemy Ali i Jarkowi za wrażliwość na nasze potrzeby, za otwartość i cierpliwość oraz za radość płynącą prosto z serca.

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”

Chwała Panu

Gosia i Mirek