OAZA JEDNOŚCI DIAKONI OAZ REKOLEKCYJNYCH

OJDOR – Oaza Jedności Diakoni Oaz Rekolekcyjnych

Grąblin 13- 15. 10. 2017 r.

Dwa małżeństwa z naszej archidiecezji uczestniczyły po raz pierwszy w OJDOR- że. Od pięciu już  lat  dwa razy w ciągu  roku odbywają się one w różnych miejscach Polski, każde mają swój temat przewodni. Te przebiegały pod hasłem „Mariologia ks. Franciszka Blachnickiego”, które prowadził ks. Aleksander Suchocki z siostrami z Centralnej Diakoni Rekolekcyjnej. Ksiądz przedstawił jaką rolę odegrała  w życiu czcigodnego sługi bożego Matka Boża. Czcił Maryję jako: Niepokalaną, Oblubienicę, Matkę Kościoła, aż zawierzył się Jej w akcie oddania. Następnie siostry ukazały maryjność, w tematyce podstawowej rekolekcji. W spotkaniu uczestniczyły pary z różnych diecezji: warszawskiej, katowickiej, bielsko – żywieckiej, częstochowskiej, kaliskiej, pelpińskiej, lubelskiej, gnieźnieńskiej, siedleckiej, przemyskiej, świdnickiej, elbląskiej, włocławskiej, wrocławskiej, i z warmińskiej Halinka i Stanisław Dytnerscy oraz Bożena i Wojtek Szczurkowie, łącznie 60 osób. W drugiej części rekolekcji uczestnicy dzielili się wnioskami z przebiegu prowadzonych i organizowanych rekolekcji w poszczególnych diecezjach.  Wzorem nowego człowieka jest Maryja. Maryja idzie przed nami a kościół idzie za Maryją.