OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM

W roku formacyjnym „Sługa Niepokalanej” zapraszamy wszystkich członków Ruchu Światło-Życie oraz każdego kto chce odkryć Świadka Wiary w Jezusa Chrystusa – 

Księdza Franciszka Blachnickiego, który stworzył Oazę, na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie.

Wyjątkowe spotkanie – Ogólnopolskie Sympozjum Popularno-naukowe pn.” Czcigodny Sługa Boży Ksiądz Franciszek Blachnicki  – wizjoner Nowego Człowieka i Żywego 

Kościoła”, które odbędzie się w dniach 1 i 2 czerwca 2018 r. (piątek-sobota) w Bydgoszczy – w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy (prelekcje) oraz w Domu 

Polskim (Nieszpory, koncert) i w Kościele Ojców Jezuitów pw. św. Andrzeja Boboli (Eucharystia).

W trakcie Sympozjum spotkamy się z wyjątkowymi osobami na czele z Księdzem Biskupem Adamem Wodarczykiem – postulatorem procesu beatyfikacyjnego Księdza Franciszka Blachnickiego, Ojcem Andrzejem Lemieszem SJ – świadkiem życia Ojca Czesława Chabielskiego, Panem Robertem Derewendą – Dyrektorem Instytutu im. Księdza Franciszka Blachnickiego, Panem Tomaszem Nowickim prof. KUL, Księdzem Markiem Sędkiem – Moderatorem Generalnym Ruchu Światło – Życie, Księdzem Tomaszem Opalińskim – Krajowym Moderatorem Domowego Kościoła, Katarzyną i Pawłem Maciejewskimi – parą krajową Domowego Kościoła, Księdzem Maciejem Tyckunem – Moderatorem Diecezjalnym Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej, Księdzem Januszem Konyszem – Moderatorem Diecezjalnym Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej, Księdzem Piotrem Wenclem, Księdzem Janem Mikulskim, Parami Diecezjalnymi Domowego Kościoła, Młodzieżą i innymi znamienitymi osobami.  

Spotkamy się również ze świadkami życia Księdza Franciszka Blachnickiego.

Jest to niepowtarzalna okazja odkrycia Ruchu Światło-Życie, a nade wszystko spotkania się ze wspaniałą osobą Księdza Franciszka Blachnickiego, poznania Jego życia, przemiany Jego Ducha oraz przybliżenie sobie charyzmatu Ruchu Światło-Życie. Jest to również okazja do rozszerzenia kultu Księdza Franciszka Blachnickiego. Módlmy się w tym szczególnym czasie o cud za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Franciszka.   

W trakcie Sympozjum towarzyszyć nam będzie audiowizualna wystawa dotycząca Księdza Franciszka Blachnickiego, która była wystawiona w Sejmie RP ubiegłego roku.

W trakcie Sympozjum wystąpi również Męski Zespół Chorałowy przygotowany przez Mariusza Kończala i Pawła Pawłowicza (podczas Nieszporów i koncertu w piątek).  

W sobotę na zakończenie Sympozjum Diakonia Muzyczna Ruchu Światło – Życie Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Nieszpory oraz Koncert uwielbieniowy do Domu Polskiego.

Daj się zachwycić i już teraz zapisz się na Sympozjum! 

WSTĘP WOLNY – liczba miejsc ograniczona.

Zapisy na Sympozjum można dokonać na stronie www.dk.bydgoszcz.pl do dnia 20 maja 2018 r. (niedziela) do godz. 23.30.

Podczas Sympozjum na miejscu będzie dostępna Diakonia Słowa Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej.

W czasie przerw pomiędzy wykładami będzie dostępna kawa, herbata oraz poczęstunek. Podczas zapisów można również wskazać chęć wykupienia w sobotę na miejscu obiadu. Płatność będzie dokonywana na miejscu. Koszt obiadu 20,00 PLN. Jest również możliwość rezerwacji noclegu.

Wszystkie szczegóły dotyczące Sympozjum mieszczą się na stronie internetowej Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej www.dk.bydgoszcz.pl oraz w załączonych poniżej dokumentach – prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami. 

Organizatorzy nie zapewniają opieki do dzieci.

Prosimy o modlitwę w intencji tego tak ważnego wydarzenia dla całego naszego Ruchu Światło-Życie. 

Patronat Honorowy nad Sympozjum objął Biskup Diecezji Bydgoskiej oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Patronat medialny nad Sympozjum objęły takie instytucje jak: TVP Oddział Regionalny Bydgoszcz, TV Trwam, Nasz Dziennik, Przewodnik Katolicki oraz Tygodnik Bydgoski. 

Prosimy przesyłajcie tą informację i zaproszenie do małżeństw, rodzin, młodzieży i osób formujących się w Ruchu Światło – Życie i poza nim.

Pozdrawiamy w Jezusie!

Marlena i Remigiusz Galiccy

para diecezjalna DK Diecezji Bydgoskiej 

W oczekiwaniu na Wspólnotowe spotkanie.

Do zobaczenia!