BÓG JEST BLISKO

Z Ewangelii św. Mateusza: „A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: «oto dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy Bóg z nami.” (Mt 1,22-23)

Bóg jest blisko człowieka, blisko mnie, blisko mojej żony, męża, córki, syna… Bóg jest blisko, gdy spotykam się z Nim w Jego Słowie, Bóg jest blisko na mojej osobistej modlitwie, na modlitwie małżeńskiej i rodzinnej. Bóg jest blisko w regule mojego życia, w dialogu małżeńskim, na 15-dniowej Oazie Nowego Kościoła. Bóg jest blisko, gdy podejmuje posługę, gdy włączam się do Diakonii. Bóg jest blisko, aby mnie umacniać w moim powołaniu, w stawaniu się „Nowym Człowiekiem”, w stawaniu się wolnym.
Emmanuel, to znaczy Bóg z nami. Niech ta prawda umacnia nas do naszych codziennych zadań i daje siły do realizacji powołania.

ks. Mariusz Grabas Moderator Diecezjalny
Gosia i Janusz Szczerba para diecezjalna