SPOTKANIE OPŁATKOWE W MRĄGOWIE

Spotkanie opłatkowe w rejonie Mrągowo

   Mszą Świętą w najstarszej mrągowskiej parafii, odprawioną w przededniu Niedzieli Świętej Rodziny, rozpoczęło się 33 już spotkanie opłatkowe w rejonie Mrągowo.

   Jola i Zbyszek,  witający wszystkich uczestników jako para rejonowa, zwrócili uwagę na fakt, iż rozpoczynamy od Eucharystii, która w naszym życiu powinna być wydarzeniem najważniejszym. Obecnym zaś i nieobecnym moderatorom życzyli Bożego błogosławieństwa ,podkreślając, że bez nich spotkania w kręgach Domowego Kościoła byłyby niemożliwe.

   W komentarzu do Liturgii Słowa Ala i Arek zaakcentowali prawdę, iż Jezus Chrystus jest kimś, obok kogo nikt nie może przejść obojętnie.

   Ewangelię odczytał ks. Robert, moderator rejonowy a posługę przy ołtarzu pełnił szafarz Krzysztof.

    Ks. Wiesław, gospodarz miejsca a zarazem moderator kręgu przy parafii św. Wojciecha, skierował do nas w wygłoszonym kazaniu pytanie, czy nasze dorosłe dzieci są blisko Boga, czy jesteśmy wierni przyrzeczeniu gotowości przyjęcia i katolickiego wychowania potomstwa, którym nas Stwórca obdarzył? Zwrócił też uwagę słuchaczy na wartość wielodzietności oraz potrzebę ewangelizacji tych, którym życie małżeńskie i rodzinne się poplątało, bo zabrakło tego, który łączy, Boga. Zaznaczył też, jak wielkim  i cennym darem są dla nas modlitwa małżeńska i rodzinna a przede wszystkim dialog małżeński, podczas którego możemy stawać oboje przed naszym Panem i Zbawicielem.

   Modlitwę wiernych celebrans zakończył przedstawieniem jej  Bogu jako Najlepszemu Nauczycielowi Miłości.

   Podczas rozesłania kapłan wskazał  na dobro, jakim jest wspólnota rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, w której inni mogą zaznać rodzinnego ciepła i mogą zostać wysłuchani.

   Na dalszą część spotkania, w sali katechetycznej, przybył jeszcze trzeci kapłan, ks. Daniel z Piecek.

   Po krótkiej, dialogowanej inscenizacji przedstawiającej Boże Narodzenie i pokłon Trzech Króli oraz odczytaniu Ewangelii przez moderatora rejonowego, tradycyjnie podzielono się opłatkiem składając sobie serdeczne  życzenia świąteczne. Była to też okazja do poznania nowych rodzin w mrągowskiej wspólnocie, z pobliskiego Biskupca i Kobułt.

   W trakcie częstowania się słodkościami Jola przedstawiła historię o Świętym Mikołaju, który jak co roku pojawił się później wśród nas, wręczając zebranym dzieciom i księżom skromne upominki.

   Nie zabrakło też śpiewu kolęd i pastorałek przy akompaniamencie nieodłącznych gitar.

   Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem kapłana na dalsze radosne trwanie w oktawie Bożego Narodzenia.

Tekst: Grzegorz Joachim Jarmużewski

Zdjęcia: Zbigniew Krajczyński, Lidia Wiechowska

GALERIA ZDJĘĆ