ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU FORMACYJNEGO

W Nowym Kawkowie spotkali się członkowie Ruchu Światło-Życie, by wspólnie rozpocząć nowy rok pracy.

Najmłodsi, młodzież, rodziny skupione w Domowym Kościele, ale też osoby dorosłe, samotne, którym bliska jest formacja Ruchu Światło-Życie. Wszyscy przyjechali do Nowego Kawkowa na spotkanie inaugurujące nowy rok.

Hasło roku formacyjnego brzmi: „Wolni i wyzwalający” i nawiązuje do 40-lecia działalności Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. – Chodzi o wyzwolenie człowieka całościowo, od wszelkich form zniewolenia, uzależnień. Tworzymy środowisko, które jest oazą wolności, podajemy bratnią dłoń naszym bliźnim, którzy są w potrzebie, mają problem. To pomoc doraźna, rozmowa, dobre słowo, ale też świadectwo, pokazanie, że można żyć inaczej – mówi ks. Krzysztof Laska, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Podkreśla, że walka z uzależnianymi to nie tylko siła woli, ale również walka duchowa. – Podkreślał to często ks. Franciszek Blachnicki, że wstrzemięźliwość, to zobowiązanie połączone z modlitwą to nasza broń, i te 40 lat pokazuje, że to ogromna siła – mówi ks. Laska.

Łukasz Czechyra

za:https://olsztyn.gosc.pl/doc/5838644.Ruch-Swiatlo-Zycie-Nowy-rok-formacyjny