Majówka Rejonu Katedra

Majówka Rejonu Katedra

W tym roku zostaliśmy wybrani na parę rejonową Rejonu Katedra Domowego Kościoła w Olsztynie. W naszym Rejonie jest  osiem kręgów w których drogą wskazaną  przez DK formuje się 31 małżeństw.  W ciągu roku pracy odwiedzaliśmy poszczególne kręgi, aby wypełnić obowiązek pary rejonowej, lecz przede wszystkim by poznać poszczególne małżeństwa. Zauważyliśmy że pomimo wielu lat obecności w DK nie znamy wielu małżeństw, a poszczególne małżeństwa nie znają się wzajemnie. Stąd pomysł aby na Majówce wszystkie kręgi mogły się spotkać  i ze sobą razem pobyć.

Majówka odbyła się w piątą niedzielę wielkanocną 18.05.2014r. w przepięknym miejscu przy parafii Księży Werbistów p.w. św. Arnolda. Zarówno Proboszcz parafii ojciec Stanisław Zyśk, jak też ojciec Heribertus Wae z Indonezji,  z otwartym sercem udostępnili nam swój Kościół i teren przykościelny.

Majówkę rozpoczęliśmy  Mszą św. , którą sprawował moderator  naszego Rejonu ks. Wojsław Czupryński. W ciekawej homilii ks. Wojsław wyjaśniał słowa Jezusa, który powiedział, aby nie lękało się nasze serce  i że w domu Ojca jest mieszkań wiele. Po Mszy św.  wspólnie przygotowaliśmy miejsce spotkania na świeżym powietrzu pośród drzew  i rozśpiewanych ptaków.

Terminy pierwszokomunijnych spotkań rodzinnych i inne wydarzenia sprawiły, że na naszej majówce niestety nie było wszystkich małżeństw . Byli przedstawiciele pięciu kręgów, przybył też  moderator  naszego kręgu. prof.  Marian Machinek oraz Para Diecezjalna Dorota i Piotr Jasińscy. Pośród nas był też przez chwilę Ojciec Proboszcz miejsca,  który wspominał  swoją 17-letnią pracę  na misjach w Botswanie  i Zambii. Każdy animator przedstawiał swój krąg  i małżeństwa. Prezentacje były okraszone śpiewem przy dźwięku dwóch gitar, których struny były szarpane przez ks. Mariana  i Beatę. Był też czas wolny w którym małżeństwa mogły wzajemnie bliżej ze sobą porozmawiać.

Przed spotkaniem trochę obawialiśmy się o termin, miejsce, pogodę, frekwencję, grillowanie, itd. Okazało się, że obawy były płonne. Pan Bóg sprawił że zagrało wszystko.  Pojawiła się spontanicznie nowa „Diakonia grilowa” – Jarek i Mariusz zapewnili nam wspaniałą ucztę. Czas spędzony  razem we wspólnocie minął szybko. Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem Litanii Loretańskiej przed kapliczką  z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Chcielibyśmy, aby w następnym roku, również mogła odbyć się majówka, może w trochę innej formie.

Łucja i Andrzej Grabowscy

Para rejonowa Rejonu Katedra