DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO – ŻYCIE

W przeddzień uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 7 grudnia –  Święta Patronalnego Ruchu Światło-Życie w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu. Uroczystość rozpoczęła się Koronką do Miłosierdzia Bożego którą poprowadził ks. Ryszard Andrukiewicz – Moderator Diecezjalny Ruchu Światło- Życie Archidiecezji Warmińskiej. Następnie były  świadectwa osób z poszczególnych wspólnot . Bardzo dziękujemy Gosi i Pawłowi , którzy powiedzieli jaki wpływ na Ich życie miała i ma  wspólnota Domowego Kościoła .

Ks. Sławomir Ropiak  przewodniczył uroczystej Eucharystii, homilię wygłosił – ks. Cezary Opalach  (Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła  Archidiecezji Warmińskiej). W homilii ks. Cezary  odwołując  się do słów Ojca Świętego Franciszka zawartych w adhortacji apostolskiej Ewangelii Gaudium  podkreślał , że obowiązkiem każdego chrześcijanina jest ewangelizacja . Przestańmy się lękać , że nie damy rady – zachęcał  – Bóg daje łaskę , aby pokonać wszelkie trudności…

W czasie Mszy św. była okazja do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Eucharystia zakończyła się adoracją Najświętszego Sakramentu i aktem oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła. Uroczystość uświetniła diakonia muzyczna Domowego Kościoła wraz z diakonią muzyczną Ruchu Światło Życie gałęzi młodzieżowej i osoby nie będące w Ruchu  – wszystkim śpiewającym i grającym bardzo , bardzo dziękujemy.

Uroczystość zakończyła się wspólną Agapą.

Za  wszelkie posługi , za wspólną modlitwę , za wkład w agapę i wspólnie spędzony czas – serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom.

Dorota i Piotr Jasińscy (Para Diecezjalna DK)