OWOCE EWANGELIZACJI

W tym błogosławionym czasie ewangelizacji Bóg obdarzył nas wielkimi łaskami. Włączyliśmy się w Diakonię Modlitwy, dwa razy uczestniczyliśmy w rekolekcjach w tym 15-dniowych, na których w duchu wolności, pełnej świadomości powierzyliśmy naszemu Panu swoje całe życie. Nasze relacje z Bogiem się zmieniły, nasze życie się zmieniło. Czujemy się bezpieczni w ramionach Pana Jezusa, którego traktujemy jak najlepszego Ojca, przyjaciela, powiernika, dla którego nie szkoda nam czasu, do którego zawsze możemy się zwrócić w każdym życiowym położeniu, któremu możemy wszystko powierzyć, a On wszystko przyjmie, wysłucha, nie wyśmieje, nie zdradzi. Wierzymy, że Jezus ma uczucia, przejmuje się naszymi problemami i sprawia, że spotykamy ludzi, którzy nam pomagają albo my pomagamy im. Dołączyliśmy do grupy ewangelizacyjnej świadectwo o tym, co Bóg uczynił w naszym życiu głosiliśmy dwa razy i jesteśmy pewni, że czerpiemy z owoców rekolekcji. Uczymy się odwagi do dawania świadectwa wiary wobec innych. Pragniemy być małym ziarenkiem dla chwały Jezusa Chrystusa. Chwała Panu
Gosia i Mirek Andruszkiewicz

W ciągu trzech lat naszego zaangażowania w dzieło ewangelizacji doznaliśmy wielu łask i doświadczyliśmy Bożego prowadzenia w naszym małżeństwie i rodzinie. W tym czasie dwa razy byliśmy na 15-dniowych rekolekcjach, przystąpiliśmy do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, włączyliśmy się w Diakonię Modlitwy – niejako „zapuściliśmy korzenie” w Domowym Kościele, poznając coraz lepiej charyzmat ruchu, ale także kolejne małżeństwa należące do naszej Wspólnoty.
Za każdym razem, kiedy głosiliśmy świadectwo, mieliśmy poczucie, że więcej otrzymujemy niż dajemy. Każda z nauk rekolekcyjnych była nam potrzebna właśnie w tym momencie naszego życia, abyśmy nie tracili ducha. Mówiąc o miejscu Chrystusa w naszym małżeństwie i rodzinie, staraliśmy się stawać w prawdzie i oczyszczać naszą relację z Nim, co czasem bolało, ale przynosiło błogosławione owoce. Otwieraliśmy przed Panem kolejne „pokoje” naszych serc, prosiliśmy o łaskę przebaczenia innym i sobie, na nowo wyznawaliśmy Chrystusa jako naszego jedynego Pana i Zbawiciela.
Za wszystkie łaski, jakich doświadczyliśmy chwała Panu!
Asia i Paweł Letko, Olsztyn 23 listopada 2015 r.

Kochani za każdym razem gdy nas Pan Bóg posyła do ludzi z jakąkolwiek posługą daje nam najwięcej .To my mówiąc mu -Tak Panie idziemy mimo naszych słabości- otrzymujemy jego zapewnienie ,że zawsze jest przed nami że nam błogosławi i napełnia nas swą przeogromną miłością i pokojem i tak jest .Sami bez niego nic nie zrobimy . Dziękujemy wspólnocie za modlitwę i za obecność bo razem z wami jest nam po drodze do świętości a jeżeli razem możemy coś zrobić dla Jezusa to niech się tak stanie.
Marta i Janek Nadolni

Uczestnictwo w grupie ewangelizacyjnej było dla nas łaską. Wielokrotne przeżywanie rekolekcji ewangelizacyjnych i głoszenie świadectwa o Jezusie sprawiło, że przede wszystkim sami doświadczyliśmy wewnętrznej przemiany i nasza jedność małżeńska została umocniona. Była to okazja do głębszej refleksji nad obecnością i działaniem Pana Boga w naszym życiu i małżeństwie. W naszej grupie ewangelizacyjnej były osoby z trzech różnych wspólnot, co było dla nas szczególnym doświadczeniem działania Ducha Świętego, doświadczeniem jedności w różnorodności. W czasie trwania ewangelizacji w naszej Archidiecezji uczestniczyliśmy także w wielu innych rekolekcjach, w tym dwukrotnie w 15- dniowych oazach DK, po ponad 10 latach przerwy. Braliśmy także udział w pielgrzymce do Rzymu organizowanej przez osoby z naszej grupy ewangelizacyjnej w maju 2014 roku. Poznaliśmy wiele parafii z różnych rejonów naszej Archidiecezji, spotkaliśmy wielu wspaniałych kapłanów oraz innych życzliwych osób. Na samym początku mieliśmy okazję uczestniczyć wspólnie w rekolekcjach przygotowujących ewangelizatorów, organizowanych w Dobrym Mieście. Wtedy po raz pierwszy sformułowaliśmy nasze wspólne świadectwo na piśmie. Bardzo nam to pomogło i ośmieliło nas. Poza tym wiele skorzystaliśmy słuchając świadectw innych osób z naszej grupy ewangelizacyjnej. Po pewnym czasie zostaliśmy włączeni do aktywnego głoszenia świadectwa i okazało się, że jesteśmy do tego gotowi. Zniknęły wszelkie wewnętrzne opory i niechęć, jakich doświadczaliśmy wcześniej przez wiele lat na myśl o możliwości publicznego głoszenia świadectwa. Cieszymy się z owoców tego dzieła w naszym życiu oraz dla wspólnoty DK(niedziele świadectw w wielu parafiach, powstawanie nowych kręgów DK). Dzięki uczestnictwu w ewangelizacji otrzymaliśmy bardzo wiele łask i za to wszystko chwała Panu!
Gosia i Paweł Woźniccy Olsztyn, 22 listopada 2015 roku