JUBILEUSZOWE MISJE ŚWIĘTE

W dniach 22.11.2015 – 28.11. 2015 w parafii Bł. Franciszki SIEDLISKIEJ w Olsztynie przeżywaliśmy Jubileuszowe Misje Św. związane z 25 – leciem parafii, nauki misyjne głosił ks. kan. dr Piotr DERNOWSKI. W każdy dzień na zakończenie mszy św. prezentowały się i świadectwa głosiły wspólnoty działające w naszej parafii: Odnowa w Duchu Świętym, Parafialny Zespół Caritas, Wspólnota Nowej Ewangelizacji, Żywy Różaniec, Domowy Kościół. Świadectwo głosiły też Siostry Nazaretanki, których założycielką jest bł. Franciszka SIEDLISKA patronka naszej parafii. Piątek 27 listopada był poświęcony małżeństwom, podczas wszystkich mszy św. odbywało się uroczyste Odnowienie Ślubów Małżeńskich. Z naszej wspólnoty DK świadectwa głosili: Tereska i Henryk WALCZAKOWIE, Dorota i Piotr JASIŃSCY, Joanna i Arkadiusz GRABOWSCY, Bożena i Wojciech SZCZUREK-bardzo dziękujemy.
Na zakończenie misji w sobotę 28 listopada uroczystej Mszy św. Jubileuszowej przewodniczył J.E. Ks. Arcybiskup Koadiutor Józef Górzyński, który w swojej homilii zaznaczył, że nasza parafia w sposób szczególny poprzez Misje św. przygotowała się do Roku Jubileuszu Chrztu Polski i rozpoczynającego się Roku Miłosierdzia.
W pierwszych latach przy naszej parafii działało 5 kręgów DK, których inicjatorami powstania i pierwszymi moderatorami byli: ks. Proboszcz kan. Romuald ZAPADKA, ks. Roman WIŚNIOWIECKI – długoletni Moderator Diecezjalny DK , śp. ks. Jerzy KUPEĆ, ks. Andrzej MIGRAŁA, ks. Stanisław ZARZYCKI, ks. Dariusz SOBIERAJ. Jednak część rodzin z poszczególnych kręgów przeprowadziła się w inne rejony Olsztyna i na dzień dzisiejszy z parafii w DK jest 12 małżeństw w różnych kręgach. Aktualnie z księży naszej parafii moderatorami kręgów są: ks. kan. Romuald ZAPADKA, ks. Zbigniew REJSZEL, ks. Wojciech Wiszniewski. Mamy jednak nadzieję, że dzięki tym Jubileuszowym Misją i za wsparciem Bł. Franciszki SIEDLISKIEJ przy naszej parafii powstaną kręgi Domowego Kościoła.
Na zakończenie szczególne podziękowania pragniemy skierować na ręce ks. Proboszcza kan. Romualda ZAPADKA za jego długoletnie zaangażowanie w Domowym Kościele. Jest on moderatorem naszego kręgu od 23 lat i tylko raz z powodu choroby nie mógł uczestniczyć w spotkaniu naszego kręgu za wszystko: SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!
Bożena i Wojciech SZCZUREK