UROCZYSTOŚĆ PATRONALNA RUCHU ŚWIATŁO- ŻYCIE

W niedzielę 6.12.2015 r., w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Olsztynie odbyło się spotkanie członków Ruchu Światło- Życie archidiecezji warmińskiej. Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest uroczystością patronalną tego ruchu.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odmówieniem koronki do Miłosierdzia Bożego. Następnie był czas na świadectwa. Przedstawiciele wspólnot mówili o swojej drodze do Boga. Dzielili się radościami i troskami oraz łaskami, które otrzymali będąc członkami wspólnot Ruchu Światło- Życie. O godz. 15.45 rozpoczęła się uroczysta msza święta, której przewodniczył i wygłosił kazanie abp Józef Górzyński. Podczas mszy św. chętne osoby przyjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego oraz złożyły deklarację Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Diakonia muzyczna( dzieci, młodzież i dorośli ) uświetniła uroczystość grą i śpiewem. Po mszy świętej członkowie wspólnot spotkali się na wspólnym poczęstunku i rozmowach. Agapa przebiegała w serdecznej atmosferze.
Proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Olsztynie zapewnił wszystkich, że cieszy się z tego, iż może gościć u siebie wspólnoty Ruchu Światło- Życie. W uroczystości wzięli też udział m in. ks. Ryszard Andrukiewicz – moderator diecezjalny Ruchu Światło -Życie oraz ks. Cezary Opalach -moderator diecezjalny Domowego Kościoła.
Maryjo Niepokalanie Poczęta wspieraj swoim wstawiennictwem u Boga Ruch Światło -Życie.
Halina i Janusz Chowaniec.