WSPÓLNE KOLĘDOWANIE REJONU KATEDRA

10.01.br., w święto Chrztu Pana Jezusa, kończącego liturgiczny okres Bożego Narodzenia, małżeństwa Domowego Kościoła z Rejonu Katedra spotkały się na wspólnym Kolędowaniu w gościnnych salach Instytutu Kultury Chrześcijańskiej.
Chcieliśmy w ten sposób okazać naszą radość z ponownego Narodzenia Pana Jezusa, a jednocześnie aby było to okazją do wzajemnego poznania się małżeństw i księży moderatorów z naszego Rejonu.
Po wspólnym świętowaniu przy stole zastawionym słodkościami, dzieleniu się życiem co w rodzinach i kręgach, przeszliśmy do sali „koncertowej” w której jest pianino i przy którym zasiadł Moderator naszego Rejonu x.
Wojsław 🙂 Drugi z Moderatorów x. Marian przyniósł gitarę. Mając tak wspaniały duet zaczęliśmy od Kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Po niej popłynęły następne kolędy i pastorałki i wyśpiewaliśmy prawie wszystkie, które mieliśmy w śpiewnikach.
Pomimo, że to już styczeń, X. Marian zaintonował piękną kolędę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”- nie mieliśmy jej w śpiewnikach, ale okazało się że prawie wszyscy znają te słowa i wspólnie z radością je wyśpiewaliśmy.
Dziękujemy małżeństwom, Moderatorom, Parze Diecezjalnej – która również uświetniła nasze spotkanie swoją obecnością i głosem – za przybycie i wyśpiewanie radości i chwały naszemu Panu Jezusowi.
Para Domowego Kościoła Rejonu Katedra
Łucja Andrzej Grabowscy