WOJOWNIK I OBLUBIENICA…

W sobotę 28.05.2016 r. w Sanktuarium p.w. N.N.M.P w Gietrzwałdzie odbył się Wieczór Małżeński organizowany przez Wspólnotę Domowego Kościoła.

Temat przewodni tego wieczoru „Wojownik i Oblubienica czyli Boży Plan dla kobiety i mężczyzny w małżeństwie” był nieco intrygujący dla bardzo licznie zebranych w bazylice małżonków. Konferencję wygłosiły małżeństwa ze wspólnoty DK, które ukazały jakie powinny być zadania małżonków w ich związku. Małżonkowie dowiedzieli się, iż Pan Bóg jest dobrym Ojcem, kocha ich i ma dla ich małżeństwa plan – wspaniały Boży Plan, którego treść zawarł na kartach Pisma Świętego.

„…Bóg już w momencie stworzenia wyznaczył specjalne zadania w małżeństwie dla męża – wojownika i żony – oblubienicy. Żyjemy w trudnych czasach, kiedy małżeństwo i rodzina są zagrożone wieloma przeciwnościami i tragediami. To właśnie role wyznaczone przez Boga małżonkom w Biblii, stanowią wzór do naśladowania i są zabezpieczeniem przed zagrożeniami naszych czasów. Mąż jest głową żony – dlatego ma odpowiedzialnie pełnić swoje zadanie i kochać żonę jak własne ciało. Żona z kolei jest pomocą odpowiednią dla swego męża i powinna uznać przewodnią rolę męża i być mu uległa jak Kościół Chrystusowi. Wypełniając swoje role w małżeństwie zgodnie z zamysłem Boga,oboje przyczyniają się do budowania szczęśliwego małżeństwa i zdrowej rodziny…”

W trakcie konferencji małżonkowie mogli również wsłuchać się w słowa listów od Boga,  skierowanych do każdego serca męża i żony. Nie zabrakło również świadectwa małżonków, którzy podzielili się swoim życiem, o swoich rolach w małżeństwie oraz o „renesansie” jaki przechodzą w swoim związku.

Po konferencji nastąpiła najbardziej oczekiwana część Wieczoru Małżeńskiego – Eucharystia, podczas której w uroczystym i romantycznym nastroju, małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską. Nie obyło się bez łez, wzruszeń i radości. Na koniec całej uroczystości, małżonkowie przed obrazem Matki Bożej, ofiarowali Pani Gietrzwałdzkiej w Akcie zawierzenia, swoje małżeństwa i rodziny.

Wspólnota Domowego Kościoła zapewniła małżonków, iż Wieczory Małżeńskie na stałe zagoszczą  w Gietrzwałdzkim Sanktuarium.

Alina i Jarosław Dąbrowscy

Bardzo dziękujemy Ali i Jarkowi Dąbrowskim (pomysłodawcom tego dzieła i głównym realizatorom), Gosi i Pawłowi Woźnickim, Wioli i Zdzisławowi Dąbrowskim, Izie i Pawłowi Duda, Teresie i Darkowi Prószyńskim za  trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie „Wieczoru Małżeńskiego”, oraz wszystkim uczestnikom za ich obecność i wspólną modlitwę.

Ks. Cezary Opalach-Moderator Diecezjalny DK    Dorota i Piotr Jasińscy-Para Diecezjalna DK