16 maja Anno Domini 2026

„Ojcze, pragnę, aby ci, których Mi powierzyłeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby oglądali moją chwałę, którą Mnie obdarzyłeś.” (J 17,24)

Czytając słowa Twoje, Panie, stawiam sobie pytanie z rozważań ks. Tomasza Jaklewicza do Liturgii Słowa z uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na łamach „Gościa Niedzielnego”: „Widzieć Boga – czyż nie jest to najgłębsze marzenie człowieka?”