„Ojcze, pragnę, aby ci, których Mi powierzyłeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby oglądali moją chwałę, którą Mnie obdarzyłeś.” (J 17,24)
Czytając słowa Twoje, Panie, stawiam sobie pytanie z rozważań ks. Tomasza Jaklewicza do Liturgii Słowa z uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na łamach „Gościa Niedzielnego”: „Widzieć Boga – czyż nie jest to najgłębsze marzenie człowieka?”