„I od tej godziny uczeń przyjął Ją do siebie.” (J 19,27)
Czy ja również, jak Święty Jan Apostoł, przyjmuję do siebie Matkę mojego Pana i Zbawiciela? Czy buduję moje życie w oparciu o Jej przymioty, które na łamach „Gościa Niedzielnego” wyraziły jednego roku czasowniki: zaopiekować się, zatroszczyć, uczyć, prowadzić, pokazywać?