NIEDZIELE ŚWIADECTW

Droga Wspólnoto

Już od najbliżej niedzieli 09.10.2016 r rozpoczynamy ponownie Niedziele Świadectw. Pierwszą parafią od której w tym roku wznawiamy nasze dzieło ewangelizacji, jest Parafia Św. Jana Ewangelisty w Nowym Kawkowie. Otoczmy modlitwą Ewangelizatorów, ks. Wojsława a także wszystkie małżeństwa, które usłyszą świadectwa o Domowym Kościele i będą chciały skorzystać z zaproszenia do wspólnoty.

Prosimy gorąco o zaangażowanie się wszystkich małżeństw, a w szczególności o Wasze wsparcie modlitewne. Zachęcamy Was również do czynnego udziału w Diakonii Ewangelizacji, a przede wszystkim do głoszenia świadectwa podczas Niedzieli Świadectw.

Widzimy ogromne owoce tego dzieła. W ciągu ostatnich lat powstało wiele nowych kręgów małżeńskich. Założyciel naszego ruchu Ks. Franciszek Blachnicki, tak mówił o ewangelizacji „Ewangelizacja jest naturalną konsekwencją i owocem realizacji programu formacyjnego ruchu a zarazem jedyną weryfikacją i sprawdzianem autentyzmu tej formacji”. To jedno zdanie powinno być pierwszym w naszym oazowym rachunku sumienia. Kiedy bowiem zastanawiamy się jaki jest cel formacji w Ruchu, to widzimy, że takim owocem ma stać się ewangelizacja – czyli ten cel, jaki jest najważniejszy dla całego Kościoła.

Kochani, rozpoczęliśmy w Glotowie tak pięknie nowy rok pracy naszej wspólnoty pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Abp Stanisław Gądecki tak mówił o miłosierdziu „Największym aktem miłosierdzia wobec drugiego człowieka, jest jego ewangelizacja”.

Pan Jezus chce byśmy głosili dobrą nowinę. Jeśli poznało się Chrystusa, nie można tego zostawić dla siebie. Trzeba iść i mówić światu, że on jest i kocha. Mówić o tym jak on działa w naszym życiu – z radością w sercu.

Nadal więc prosimy małżeństwa, które jeszcze nie napisały swoich świadectw, aby radością bycia w Domowym Kościele i świadectwem swojego życia, podzielili się z innymi. Przelejcie tę radość na papier i prześlijcie do ks. moderatora diecezjalnego Wojsława Czupryńskiego na adres moderatordiecezjalny@domowykosciol.olsztyn.pl .

Ala i Jarek Dąbrowscy – Diakonia Ewangelizacji