DZIEŃ WSPÓLNOTY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warmińskiej.

Członkowie Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła spotkali się w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie na wspólnej modlitwie.

Mszy św. przewodniczył metropolita warmiński abp Józef Górzyński, on też wygłosił homilię. W swoim słowie nawiązał do obchodzonej dziś w Kościele 3. niedzieli Adwentu, czyli niedzieli Gaudete. – Gaudete, czyli radość. Pamiętajmy, że Bóg jest jedynym pełnym źródłem radości. Jezus, posyłając apostołów, powiedział im, żeby wytrwali w Jego miłości, „aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna” – przypomniał metropolita i ostrzegł przed wypełnianiem swojego życia wesołością. – Dzisiejszy świat proponuje nam wiele chwilowej radości, efektownych chwil przyjemności. Ale człowiek jednocześnie boi się, że kiedy ich zabraknie, stanie przed pustką swojego życia – mówił abp Józef.

Podkreślił także, że Kościół uczy higieny ducha. – Oczyszcza z tego, co niepotrzebne, byśmy mogli dostrzec to, czego naprawdę nam brakuje do pełni; byśmy szukali prawdziwej radości. Czas Adwentu to właśnie czas poszukiwania: Bóg puka do nas i czeka, aż otworzymy Mu nasze drzwi – zaznaczył abp Górzyński.

Na koniec Mszy św. ks. Paweł Roszyński, moderator oazy, odnowił akt zawierzenia całego Ruchu Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła.

Galeria zdjęć : http://olsztyn.gosc.pl/gal/spis/3594727.Oazowy-Dzien-Wspolnoty

za:http://olsztyn.gosc.pl/doc/3594725.Bog-czeka-zeby-otworzyc-Mu-drzwi#Galerie