SPOTKANIE OPŁATKOWE

W niedzielę Świętej Rodziny w WSD MW „Hosianum” w Olsztynie spotkali się członkowie gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.

Do Olsztyna przyjechały rodziny z całej archidiecezji warmińskiej. Wśród nich Maciej Klimiuk z żoną Iwoną. Należą do najmłodszego kręgu Domowego Kościoła w archidiecezji.

– Życie, wiarę zawsze warto przeżywać we wspólnocie z innymi, a Domowy Kościół daje nam wiele wsparcia w codziennych trudnościach – tłumaczy M. Klimiuk. Dodaje, że od Świętej Rodziny można się uczyć m.in. posłuszeństwa. – Dokładnie tego, co zrobił św. Józef, czyli pełnego, ufnego, posłuszeństwa, podążania za słowem Bożym. Tak samo powinniśmy i my postępować – uważa M. Klimiuk.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., a wspólnej modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński. W homilii przypomniał on, że Boże Narodzenie pozwala nam zrozumieć, kim jest człowiek. – Człowieczeństwo, ludzka natura została oświecona światłością z wysoka, dzięki temu zobaczyliśmy, kim jest Bóg i kim jest człowiek: to najpełniejsze objawienie, tajemnica wcielenia pokazuje nam prawdę o człowieku – mówił metropolita.

Podkreślił, że w czasach, kiedy na różne sposoby próbuje się definiować człowieka czy rodzinę, potrzeba nam powrotu źródła, fundamentalnej prawdy. – Prawda o nas pochodzi od Boga i On, Stwórca, ujmuje to tak a nie inaczej, określa człowieka i wyznacza mu cele i zadania. Model rodziny pokazany w Świętej Rodzinie to jest wybór Boga, znak dla nas, że tak miało być i to nie jest idea, ale rzeczywistość. Ta prawda pochodzi od Boga i dla nas jest to jasny punkt odniesienia – mówił abp Górzyński.

Łukasz Czechyra

za:https://olsztyn.gosc.pl/doc/6065583.Spotkanie-Oplatkowe-Domowego-Kosciola