PIELGRZYMKA SZLAKIEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Kochani Ksiądz Cezary wraz z Diakonią Ewangelizacji organizuje wyjazd do
Wilna w terminie od 21-23 sierpnia 2020 r.
Zapraszamy całą Diakonię i wszystkich chętnych.
Zapisy przyjmuje Ks. Cezary i to do niego proszę kierować zgłoszenia na
adres mail: cezary.opalach@uwm.edu.pl

Ilość miejsc jest ograniczona.

Gosia i Mirek Andruszkiewicz

Plan pielgrzymki:

Pielgrzymka Szlakiem Miłosierdzia Bożego

Wilno i Troki

21-23.08.2020

Dzień 1

Wyjazd ok. godz. 6.45 z Olsztyna, zbiórka przy pętli autobusowej przy ul. Jarockiej, naprzeciwko kościoła BD Matki Kościoła na Jarotach. Po drodze przystanek w Olecku (przy Kauflandzie) – możliwość zrobienia ostatnich zakupów, np. na drogę.

Ok. godz. 15.00 zwiedzanie Trok (pobyt 2-3 godziny) – kościół Nawiedzenia NMP, kienesa karaimska, uliczka i domy Karaimów; dla chętnych zwiedzanie zamku na wyspie księcia Witolda (dodatkowy koszt ok. 5 Euro); polecamy też skosztowanie kibinów, tradycyjnej potrawy Karaimów (dodatkowy koszt).

Zakwaterowanie w szkole polskiej pod Wilnem – Vaidotai (Wojdaty).

Kolacja – 19.00.

Msza św. – ok. 20.15.

Dzień 2

Śniadanie – 8.00.

Od godz. 9.00 zwiedzanie Wilna – kościół św. Piotra i Pawła, domek św. Faustyny, klasztor Sióstr Jezusa Miłosiernego (teologia obrazu Jezusa Miłosiernego), Ostra Brama, cerkiew Świętego Ducha, zakątek Bazylianów, bazylika św. Kazimierza, zaułek gotycki, katedra
św. Stanisława.

Godz. 12.00 – Msza św. w Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

Kontynuacja zwiedzania

Godz. 17.00 – obiadokolacja i czas wolny.

Dzień 3

Śniadanie – 7.30.

Godz. 8.30 – Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Od godz. 9.30 zwiedzanie Wilna – cmentarz na Rosie, góra Trzech krzyży, możliwość zakupów produktów litewskich na hali targowej.

Podczas powrotu do Polski – przystanek w Olecku, przy restauracji, gdzie jest możliwość zakupu obiadu/kawy we własnym zakresie.

Powrót do Olsztyna – ok. 20.00.

Koszt – 150 zł i 80 EURO

W cenie:

1. Transport autokarem.
  2. Dwa noclegi w internacie polskiej szkoły w Wojdatach (około 12 km od centrum Wilna).
  3. Kolacja w dniu przyjazdu.
  4. Śniadania – drugi i trzeci dzień.
  5. Obiadokolacja drugiego dnia.
  6. Opieka pilota.
  7. Przewodnik lokalny.