APEL RADY STAŁEJ KEP i APEL CDŻ

Sytuacja społeczna ostatnich dni nie pozwala na obojętność wobec otaczającej nas rzeczywistości. Jako członkowie Domowego Kościoła zastanawiamy się, jakie kroki powinien podjąć każdy z nas w obecnym czasie.. Pomocą we właściwym rozeznaniu, stają się skierowane do nas dzisiaj apele Rady Stałej KEP oraz Centralnej Diakonii Życia.
(K. P. Maciejewscy)

W Apelu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, która obradowała 28 października br. biskupi napisali m. in. :

„Papież Franciszek prosił dzisiaj Boga, „aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości”. Przykazanie miłości nakłada na nas ważny obowiązek troski, pomocy i ochrony, której potrzebują matki i rodziny przyjmujące i wychowujące chore dzieci. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i instytucjom, które od lat to robią i zwracamy się z apelem do parafii, ruchów katolickich i innych organizacji kościelnych, o podejmowanie konkretnych inicjatyw wychodzących naprzeciw tym, którzy takiej pomocy, tak indywidualnej, jak i instytucjonalnej, potrzebują i będą potrzebować. Kościół zawsze będzie opowiadał się za życiem i wspierał chroniące je inicjatywy.”

Pełna treść apelu:  https://episkopat.pl/rada-stala-kep-wzywamy-do-dialogu-spolecznego-i-poszanowania-godnosci-kazdego-czlowieka/