WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA REJONU IV

WIELKOPOSTNY DZIEŃ WSPÓLNOTY REJONU IV

Wielki Post to wyjątkowy czas – jest to czas przełomu – oderwania się od dawnego sposobu życia z jego ograniczeniami, zniewoleniami i bezowocnymi wysiłkami. Pan Jezus chce w tym czasie zachęcić nas do uważnego wglądu w siebie, do zreflektowania i – jeśli trzeba – do nawrócenia, do zmiany sposobu myślenia. W tym wszystkim mogą nam pomóc praktyki wielkopostne – modlitwa, jałmużna i post. My jako małżonkowie Domowe Kościoła możemy powiedzieć, że przecież się modlimy. Jednak jak tłumaczy Papież Franciszek, nie wystarcza zatem zadawać sobie pytanie, jak wiele się modlimy, ale musimy także zapytać samych siebie, jak się modlimy, a raczej, jakie jest nasze serce? Ważne jest, aby je zbadać, aby ocenić myśli, uczucia i wykorzenić arogancję i obłudę”.

Aby jeszcze bardziej dostrzec wartość modlitwy w naszym życiu, zapraszamy Was serdecznie, drodzy małżonkowie Domowego Kościoła Rejonu IV na

Wielkopostny Dzień Wspólnoty

dnia 13.03.2021 r do Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie przy ul. Czarnieckiego 3

11.00 – Zawiązanie wspólnoty