DZIEŃ SKUPIENIA KRĘGU DK Z DAJTEK W GIETRZWAŁDZIE

W dniach 20-21 listopada 2021r., w Gietrzwałdzie, odbył się dzień skupienia Rodzin Domowego Kościoła Krąg Dajtki. W spotkaniu uczestniczyło sześć małżeństw oraz duszpasterz Domowego Kościoła ks. Adam Brończyk.

Pobyt w Domu Maryi (DOMUS MARIAE) w Gietrzwałdzie rozpoczął się w sobotę 20 listopada uroczystą kolacją,na której gościliśmy Parę Rejonową: Alę i Jarosława Dąbrowskich . Po kolacji zawiązana została wspólnota, jak również odbyła się pierwsza konferencja oraz Apel Jasnogórski. Po krótkim odpoczynku wszyscy uczestnicy udali się na wieczorną drogę krzyżową po Błoniach Gietrzwałdzkich. Po zakończeniu drogi krzyżowej uczestnicy według uznania oddalili się w ciszy i skupieniu do swoich pokoi lub w wybrane przez siebie miejsca modlitewne.

Drugi dzień spotkania (niedziela) rozpoczął się Jutrznią, po której Rodziny udały się na śniadanie, podczas którego dzielono się wrażeniami i doznanymi łaskami Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z poprzedniego dnia i nocy. Po śniadaniu odbyła się druga konferencja, wygłoszona przez ks. Adama. Następnie rodziny oddaliły się do swoich „namiotów” w celu nawiązania lub kontynuowania podjętego dialogu z Bogiem. Około południa uczestniczyliśmy we Mszy Św., celebrowanej przez ks. Adama. Po kolejnej konferencji odbyliśmy został dialog małżeński, uwieńczający dwudniowy pobyt Rodzin w Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej.

Podczas całego dwudniowego pobytu panowała przyjazna atmosfera a uczestnikom dopisywał dobry humor. Treści pogłębiły nasze rozumienie zobowiązań, umocniona została duchowość i jedność małżeńska. Wspólna modlitwa, wspólne posiłki i przechadzki umocniły więzi pomiędzy Rodzinami a jednocześnie pokazały słabości nad którymi powinniśmy dalej pracować szukając wsparcia u Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Na spotkanie z Chrystusem możemy iść tylko w postawie otwartej ku braciom, w postawie miłości. Źródło tylko w miłości. Chrystus nie oczekuje od nas anielskiej świętości, ale wiary i ufności, bo wtedy zwyciężamy w sobie pychę.

Waldemar