RELACJA – RODZINNE KOLĘDOWANIE W OSTRÓDZIE

To był piękny, rodzinny czas!

Tak to już jest, że zanim na dobre rozświętujemy się w czasie Bożego Narodzenia, nagle on się kończy, kolędy cichną a bombki choinkowe pakujemy do kartonów i wrzucamy do szafy. Dlatego korzystając ze świąteczno-noworocznej atmosfery, wspólnota Domowego Kościoła Rejonu IV 16 stycznia w Ostródzie w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, zorganizowała rodzinne kolędowanie.

Nikt, kto zdecydował się przyjechać tego popołudnia do Ostródy, nie żałował czasu spędzonego na wspólnej Eucharystii, wspólnym śpiewaniu kolęd i wspólnym świętowaniu podczas agapy. Radosnym uśmiechom towarzyszyło nierzadko wzruszenie i pragnienie, aby powtórzyć ten rodzinny czas za rok. Rodzinne świętowanie w grupie kilkudziesięciu osób małych i dużych, przy śpiewie Bożonarodzeniowych kolęd upewniło nas, iż najważniejsze w naszym życiu, to być ze sobą i dla siebie. Kolęda to taka pieśń, która łączy pokolenia i otwiera nas na tajemnice narodzin Chrystusa. Każdy, kto wierzy w narodziny Jezusa w Betlejem, zrozumie szaloną miłość Boga do człowieka. Zachęcamy więc gorąco, aby powrócić do wspólnego kolędowania, do prostych, ludowych mądrości, bo one są prawdziwym darem Bożego Narodzenia.

Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tego pięknego rodzinnego kolędowania – serdecznie dziękujemy! Dziękujemy proboszczowi parafii Ks. Romanowi Wiśniowieckiemu, małżonkom z trzech kręgów DK z Ostródy za podjętą służbę podczas Eucharystii, oprawę muzyczną i poprowadzenie śpiewu w trakcie śpiewania kolęd oraz przygotowanie agapy. Dziękujemy również, za obecność pary diecezjalnej Janka i Ali Pilipienko oraz moderatora diecezjalnego Ks. Mariusza Grabasa, które były dla nas wielką niespodzianką.

Kochani – wielkie Bóg zapłać i do zobaczenia za rok podczas następnego rodzinnego kolędowania.

Para rejonowa rejonu IV – Ala i Jarek Dąbrowscy