42 OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA KWC – PODSUMOWANIE

Odważ się żyć Dla Wolności

 

W dniu 24.09.2020 r. uczestniczyliśmy w 42 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Na tegoroczne miejsce spotkania członków KWC została wybrana Leśna Podlaska a dokładnie Sanktuarium Matki Boskiej Leśniańskiej – „Matki Jedności i Wiary” oraz „Opiekunki Podlasia”.

Zawiązanie wspólnoty pielgrzymów z kilkunastu diecezji miało miejsce o godz.10:00 w kościele gdzie słowo otwarcia skierował do zgromadzonych Krajowy Moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Ks. Jarosław Błażejak. Następnie miała miejsce konferencja dr Roberta Derewendy wykładowcy KUL i Dyrektora Lubelskiego Oddziału IPN, który przybliżył postać Księdza Franciszka Blachnickiego w przestrzeni życia społecznego i politycznego.

Kustosz Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej o. Dominik Partyka przedstawił w swoim wystąpieniu historię Sanktuarium oraz obrazu Matki Bożej – małej płaskorzeźby wykutej w polnym kamieniu o wymiarach 29 cm x 31 cm.

Kolejnym elementem pielgrzymki była Droga Krzyżowa ze świadectwami członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

O godz. 15:00 została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Trzeźwości i Osób Uzależnionych. W homilii podziękował wszystkim, którzy ofiarowują wstrzemięźliwość od picia alkoholu, modlitwę i post w intencji osób uzależnionych. W trakcie procesji z darami chętni złożyli na ołtarzu deklaracje KWC.

Na zakończenie podano miejsce i termin przyszłorocznej pielgrzymki KWC – Częstochowa 09.09.2023 r.

Gosia i Janusz Szczerba