ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE 2022/2023

Narodzenie Pańskie 2022
Również i ja przeżywałem wówczas radość Bożego Narodzenia tak jak wy, a kiedy zajaśniała gwiazda betlejemska, spieszyłem się do stajenki razem z moimi rówieśnikami, ażeby przeżyć na nowo to, co wydarzyło się 2000 lat temu w Palestynie. Jan Paweł II, List do dzieci całego świata, 1994r.
Muszę Wam powiedzieć, że ja osobiście, chociaż mam już wiele lat, nigdy nie mogę się doczekać, kiedy przyjdzie Boże Narodzenie i kiedy mi to drzewko postawią w mieszkaniu. Jan Paweł II, Spotkanie młodych w Rzymie, 1983r.
Jako młody kapłan, nauczyłem się miłować ludzką miłość. Jan Paweł II, Przekroczyć próg nadziei.
Prawdziwie Boża była myśl ks. Blachnickiego, by ten Ruch związać z parafią. Nie odchodźcie od tej idei. Trwajcie w lokalnej wspólnocie Kościoła i ożywiajcie ją Waszą wiarą. Jan Paweł II, ostatni list skierowany do Ruchu Światło-Życie, 2003r.
Pan Bóg daj nam możliwość przeżywania złotego jubileuszu naszej Wspólnoty, Domowego Kościoła. To dobra okazja, aby powiedzieć DZIĘKUJĘ, Bogu i Ludziom, za troskę o Rodzinę, realizującą Boży zmysł, Bożą wolę. Mamy wielu świadków wiary, naszych Rodaków, którzy umacniają nas na drodze wiary. I dzięki Bogu, ciągle tych świadków przybywa, także świętych Rodzin.
Jezusa Narodzonego wszyscy witajmy…

Ks. Mariusz Grabas, moderator diecezjalny DK

Para Diecezjalna Alina i Jan Pilipienko