VI TYDZIEŃ MAŁŻEŃSTWA W OLSZTYNIE

Tydzień Małżeństwa rozpocznie się w stolicy Warmii i Mazur 5 lutego.

W tym roku w Olsztynie odbędzie się on po raz 6., w tym roku pod hasłem „Czas na miłość”. Organizatorzy przygotowali mnóstwo propozycji dla małżonków: konferencje, warsztaty, sesje fotograficzne, randki, wspólną modlitwę – jest tego tak dużo, że TM potrwa aż do 19 lutego.

Tydzień Małżeństwa oferuje wiele atrakcji dotykających sfery duchowej, kulturalnej, edukacyjnej i rekreacyjnej. – Każdy może coś dla siebie wybrać. W zasadzie każde małżeństwo może sobie zrobić mały rachunek sumienia: ile czasu spędzają razem, co w tym czasie robią, czy przynosi im to spełnienie i zadowolenie. Jeżeli sprawy nie idą po naszej myśli, mamy trudności, zaczynamy się od siebie oddalać. Właśnie dlatego powstał TM. Jego ideą jest pokazanie małżonkom, jak zadbać o relację i rozwijać ją na różnych płaszczyznach – tłumaczą Joanna i Piotr Wajlerowie.

– Jako organizatorzy chcemy pokazać innym, że związek dwojga kochających się ludzi może być wspaniałą przygodą trwającą do końca życia. Pragniemy, aby małżonkowie zrozumieli, iż w momencie powiedzenia sobie nawzajem „TAK”, nie są na siebie skazani, tylko sobą obdarowani. Ze swoją różnorodnością: cechami charakteru, temperamentami, potrzebami, oczekiwaniami. Każdy może wnieść w małżeństwo coś innego i dzięki temu wzajemnie się uzupełniać. Oprócz tego, że jesteśmy inni, to cały czas się zmieniamy i musimy nad sobą pracować. A to wymaga wysiłku i bywa trudne – podkreślają.

– TM to tak naprawdę początek, punkt wyjścia. Chodzi o to, żeby każdego dnia dobrym słowem, gestem okazywać sobie miłość. Tak jak dbamy o nasze zdrowie, atrakcyjny wygląd oraz inne rzeczy materialne w naszym życiu, tak przede wszystkim powinniśmy pracować nad małżeństwem na każdym etapie jego rozwoju, niezależnie czy trwa  40, 15 czy 2 lata. Ważne jest to, aby nie stać w miejscu. Powinniśmy inwestować w związek przez codzienne bycie razem – przekonują państwo Wajlerowie. Uważają, że jednym z powodów, przez które małżonkowie oddalają się od siebie jest zaburzona komunikacja. – Wiele osób nie chce lub nie umie mówić o o swoich potrzebach, oczekiwaniach i o swoich uczuciach, a w konsekwencji zamykają się w sobie. Zapominają, że we dwoje jest łatwiej przezwyciężyć trudności, a czasami wystarczy po prostu otworzyć się na najbliższą osobę – przekonują Joanna i Piotr, małżeństwo z 27-letnim stażem.

Szczegóły Tygodnia Małżeństwa, harmonogram wydarzeń i zapisy znajdują się TUTAJ.

Więcej o Tygodniu Małżeństwa w 4 numerze „Posłańca Warmińskiego – Gościa Niedzielnego” na 29 stycznia.

Zapisy i szczegółowy opis wydarzeń na:  Tydzień Małżeństwa Olsztyn. |Facebook          
www.far.olsztyn.pl

Koordynatorzy Tygodnia Małżeństwa:

Iwona i Leszek Dziak

503752051 lub 506608371

Prosimy o zgłoszenia przez wypełnienie poniższego formularza:

ZAPISY: FORMULARZ

Aby uczestniczyć w wybranych przez siebie wydarzeniach zaznaczonych w powyższym w formularzu zgłoszeniowym, należy dokonać opłaty przelewem na konto Fundacji Aktywnej Rodziny nr rachunku bankowego 23 1140 2004 0000 3902 7703 4515, tytułem: Imię i nazwisko, nazwa wybranych wydarzeń oraz dopisek na cele statutowe fundacji *. Po zaksięgowaniu wpłaty poinformujemy Państwa mailowo o pomyślnym zakończeniu rejestracji.

Zachęcamy do uczestnictwa- Organizatorzy.

za: VI Tydzień Małżeństwa w Olsztynie