SPOTKANIE ODPOWIEDZIALNYCH W SKORZESZYCACH

W dniach 15-17 stycznia 2016 r. odbyło się spotkanie odpowiedzialnych Domowego Kościoła. Do Skorzeszyc w diecezji kieleckiej przyjechali członkowie kręgu centralnego, pary diecezjalne, pary odpowiedzialne za kontakty z Domowym Kościołem poza granicami kraju, małżeństwo odpowiedzialne za kręgi w Wiedniu oraz około 20 kapłanów. W spotkaniu uczestniczył także delegat KEP ds. Ruchu Światło-Życie, bp Adam Szal oraz moderator generalny, ks. Marek Sędek. Sobotniej Eucharystii przewodniczył bp kielecki Jan Piotrowski, który w swoim słowie zachęcił nas do otwarcia się na miłosierdzie. Spotkanie odpowiedzialnych w głównej mierze było poświęcone formacji rekolekcyjnej. Tego dotyczyła konferencja przygotowana przez Elżbietę Kozyrę i Marię Różycką z sekretariatu DK, a także spotkania w grupach i spotkania w filiach. Ufamy, że podjęty temat zaowocuje wiernością w przygotowywaniu i prowadzeniu rekolekcji zgodnie z myślą Założyciela. Z okazji kończącego się niebawem Roku Życia Konsekrowanego w spotkaniu wzięła udział również Odpowiedzialna główna INMK, Jolanta Szpilarewicz, która podzieliła się osobistym świadectwem powołania oraz ważnymi informacjami o Instytucie Niepokalanej Matki Kościoła.

Radością dla wszystkich uczestników była piękna postawa służby, jakiej doświadczaliśmy od gospodarzy – wspólnoty Domowego Kościoła diecezji kieleckiej. W nich w pełni realizowały się słowa ks. F. Blachnickiego: „Miłość nadprzyrodzona może się rozwijać tylko wtedy, kiedy staje się bezinteresowna”. Za tę bezinteresowną miłość dziękujemy!

za: http://www.dk.oaza.pl/