„NIE WYŚCIE MNIE WYBRALI”

„Nie wyście Mnie wybrali, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc w was trwał” słowa św. Jana Apostoła były mottem naszej trzyletniej  posługi .

Dziś 12 czerwca na Zakończeniu Roku Pracy cieszymy się z namacalnych owoców, których wszyscy jesteśmy świadkami, a na które  pracowała cała wspólnota. Bez Waszego wsparcia drodzy Kapłani i małżonkowie  nasza posługa nie byłaby tak owocna i radosna.

W ciągu ostatniego roku pracy odbyły się  w 10 parafiach Niedziele Świadectw, wspólnota licznie brała udział w dziele Ewangelizacji. Owocami tego trudu  są obecnie pilotowane trzy kręgi: dwa w Olsztynie i jeden w Szczytnie. Dziś do wspólnoty dołączyły trzy kręgi z: Piecek, Bartoszyc i Barczewa.  Na początku roku wstąpiły do wspólnoty dwa kręgi z Kętrzyna. Nasza Wspólnota  liczy 34 kręgi, razem 154 małżeństwa, 4 wdowy  i 31 księży moderatorów.

Bardzo dziękujemy wszystkim małżeństwom dającym świadectwa, parom pilotującym, które pilotowały i pilotują nowe kręgi . Dziękujemy animatorom i członkom poszczególnych diakonii za prace, trud i  Wszystkim za wsparcie modlitewne, gdyż prawie 100 % naszej wspólnoty należy do Diakonii Modlitwy. Dziękujemy również małżeństwom za wypełnianie zobowiązań wynikających z przynależności do wspólnoty, które są drogą do świętości.

Bardzo dziękujemy wszystkim Księżom Moderatorom Kręgów za ich trud, poświęcony czas, wytrwałe wspieranie nas na drodze formacji. Szczególne podziękowania  składamy ks. Robertowi Kaniowskiemu, ks. Markowi Kępie i ks. Wojsławowi Czupryńskiemu-Moderatorom Rejonowym, którzy byli doradcami duchowymi naszych ustępujących Par Rejonowych.

Dziękujemy Łucji i Andrzejowi Grabowskim, Ani i Rysiowi Musik oraz Grażynce i Robertowi Niedźwieckim za ich trzyletnia posługę i rzetelne wypełnianie obowiązków z nią związanych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni ks. Cezaremu  za ogrom pracy jaki włożył w tak liczne Niedziele Świadectw, w dzieło Ewangelizacji. Dziękujemy za Jego obecność na Dniach Wspólnoty Krajowych, Filialnych, Diecezjalnych, Rejonowych. Zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie duchowe i modlitewne-Bóg zapłać.

17  i 19.05. 2016 r. odbyły się spotkania Rejonów, na których  zostały przeprowadzone wybory nowych par rejonowych. W Rejonie Katedra nową Parą Rejonową zostali Małgorzata i Paweł Woźniccy, w Rejonie Odkupiciel Joanna i Paweł Letko, w Rejonie Mrągowo Jolanta i Zbigniew Krajczyńscy.  Nowym parom bardzo dziękujemy i  życzymy światła Ducha Świętego na czas posługi.

Bardzo dziękujemy również parom, które wyraziły gotowość podjęcia posługi pary diecezjalnej, z trzech przedstawionych kandydatur ks. Arcybiskup wskaże nową Parę Diecezjalną.

Wszystkie pary odpowiedzialne swoją posługę rozpoczną 3.09.16 r. w Glotowie podczas Uroczystego Rozpoczęcia Roku Pracy.

Dorota i Piotr Jasińscy