SPOTKANIE OPŁATKOWE REJONU MRĄGOWO

W ostatnią sobotę Roku Pańskiego 2017 w domu parafialnym najstarszej mrągowskiej parafii p.w. Świętego Wojciecha członkowie prawie wszystkich 9 kręgów Domowego Kościoła w rejonie Mrągowo przeżywali 32 spotkanie opłatkowe w swojej historii.
Szczególnym akcentem tegorocznego spotkania były przygotowane i przeprowadzone przez parę rejonową Jolę i Zbyszka jasełka, w których aktywny udział wzięli wszyscy uczestnicy. I tak najmłodsza rodzina z najstarszego kręgu wcieliła się w Świętą Rodzinę, panie w anioły. panowie w pasterzy a dzieci w owieczki. Obecni zaś trzej kapłani odczytali słowa włożone w usta Dzieciątka Jezus. Jola pełniła rolę narratora a Zbyszek żywiołowo odegrał Wilka, który pod wpływem wielkiej miłości małego Jezusa przemienił się w człowieka.
Nieodłącznym punktem było oczywiście dzielenie się opłatkiem i składanie sobie w małżeństwach i w  rodzinach świątecznych życzeń przepojonych wysłuchaną Ewangelią o Narodzeniu Pańskim tudzież duchowością małżeńską.
Oby wysłuchane i wypowiedziane dobre słowa przynosiły w naszych sercach owoce zgodne z wolą Bożą!
W trakcie agapy poszczególne kręgi zaprezentowały się śpiewając wybraną kolędę. Jeden z kręgów zrobił to nawet w formie tanecznej na chwałę Pana 🙂
Do dzieci i księży moderatorów przybył tradycyjnie Święty Mikołaj. Zanim rozdał upragnione prezenty, prosił o wiersz lub piosenkę. Jeden z chłopców obrał formę muzyczną i zagrał na skrzypcach kolędę, czym zaskarbił sobie ogromne brawa 🙂
Przed błogosławieństwem gospodarz miejsca, ks. dziekan Wiesław Świdziński wyraził wdzięczność  licznie przybyłym małżeństwom i rodzinom, szczególnie z  Kętrzyna, i zachęcił zebranych ojców do odważnego wychowywania w wierze swoich dzieci w dobie panującego kryzysu ojcostwa. 
Bożena i Grzegorz Jarmużewscy