SPOTKANIE OPŁATKOWE

27.12.15. miało miejsce Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Domowy Kościół Archidiecezji Warmińskej. Miejscem spotkania było Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji w Olsztynie.
Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. ks. biskupa koadiutora Józefa Górzyńskiego, który wygłosił homilię na temat rodziny w związku z przypadającym w tym dniu Świętem Św. Rodziny – patronalnym świętem naszego Ruchu. Na zakończenie Eucharystii w szeregi członków Domowego Kościoła zostało przyjętych 5 par małżonków, w tym 4 pary z Kętrzyna. Z rąk ks. biskupa pary te otrzymały zapalone świece jako symbol Chrystusa i wezwanie do rodzinnego i małżeńskiego życia Ewangelią wg zasad Domowego Kościoła.
Po uroczystościach w kaplicy seminaryjnej udaliśmy się do refektarza gdzie przy zastawionych stołach była okazja na przełamanie się opłatkiem, złożenia sobie życzeń świątecznych i noworocznych oraz poczęstowania się ciastem, kawą, słodyczami i odbycia rozmów pomiędzy uczestnikami. Dzieci zostały zaproszone do kaplicy by radować się Bożym Narodzeniem przy śpiewie kolęd i pastorałek.
Spotkanie było okazją do zacieśnienia więzów wspólnoty, lepszego poznania się i integracji.

Serdeczne podziękowania dla gospodarzy miejsca naszego spotkania: Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie, które już nie po raz pierwszy udziela nam gościny oraz J. E. księdzu biskupowi za modlitwę, homilię i życzenia.

Niech Dobry Bóg , jeśli wola Jego taka, wysłucha wszystkich intencji i sprawi, że wszystkie życzenia będą spełnione.

Marzenna i Grzegorz Zdanuk