ZAKOŃCZENIE ROKU PRACY

Zakończenie Roku Pracy i Formacji Domowego Kościoła

Archidiecezji Warmińskiej

W niedzielę 12.06.16. miało miejsce w Gietrzwałdzie spotkanie Domowego Kościoła Archidiecezji Warmińskiej kończące i podsumowujące rok pracy 2015/2016.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim zawiązaniem wspólnoty, jak zwykle przy figurce objawień, po czym odmawiając Różaniec pod przewodnictwem moderatora diecezjalnego ks. Cezarego,  ruszyliśmy w stronę źródełka. Po Różańcu miała miejsce uroczysta Eucharystia celebrowana przez ks. Cezarego. W czasie Eucharystii do grona członków Domowego Kościoła zostały przyjęte nowe pary z kręgów pilotowanych. Zostały też przedstawione nowe pary rejonowe, a parom rejonowym kończącym posługę podziękowanie przekazała para diecezjalna. Z uwagi na to, że również para diecezjalna kończy w tym roku swoją posługę, skierowane zostały i pod jej adresem ciepłe słowa  podziękowania i wdzięczności za trud i poświęcenie.

Po Mszy Świętej udaliśmy się na agapę pod gołym niebem, gdzie przygotowane było ognisko, kiełbaski i inne wiktuały dostarczone również przez uczestników spotkania. Można było wziąć udział w loterii fantowej, a do zabawy w rytm muzyki z różnych rejonów świata zapraszał profesjonalny wodzirej, który prowadził zabawę i do niej skutecznie zachęcał.

Rozpoczynamy wakacje nie zapominając o Panu Bogu. Tym, którzy zamierzają uczestniczyć, czy też prowadzić różne formy wakacyjnych rekolekcji życzymy aby zaczerpnęli jak najwięcej z Bożych Darów. Wszystkim: dobrych, błogosławionych wakacji.

Z Panem Bogiem

Marzena i Grzegorz Zdanuk