Z żalem informujemy, że WSPÓLNY wyjazd na XXIX Ogólnopolską Pielgrzymkę Domowego Kościoła do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu nie odbędzie się w Diecezji Warmińskiej po raz pierwszy od ok.25 lat.
Rozrastamy się, rośniemy – w liczby – HURRRA!!!
Jest nas w Diecezji ok. 180 małżeństw/ około 380 osób, w tym wdowy
i wdowcy/.
Z Rejonu Mrągowo na Pielgrzymkę zgłosiło się 5 małżeństw.
Z TRZECH Rejonów olsztyńskich zadeklarowało swój udział 13 osób.
Czy „COŚ” co miało być reprezentowane przez 6,4% przedstawicieli można nazwać WSPÓLNOTĄ???/ no może w Sejmie/.
Czuję się upoważniona do napisania takiej gorzkiej refleksji, gdyż od lat zajmuje się organizowaniem naszych wspólnych wyjazdów.
Jedna z członkiń DK powiedziała, że „trzeba pogodzić się z porażką”- przepraszam – czyją i czego porażką???
W 2027 odbędzie się – jak co roku XXX PIELGRZYMKA do Kalisza.
Rok 2027 ogłoszony jest ROKIEM Ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło-Życie.
Ps. Do Kalisza – na Ogólnopolskie Spotkanie DK u Św Józefa Opiekuna Rodzin własnym transportem wybiera się kilkanaście osób.
Lucyna Chrzanowska
/za wiedzą i zgodą Pary Diecezjalnej – Halinki i Stasia Dytnerskich/.