My małżonkowie zapewne pamiętamy słowa przysięgi małżeńskiej, które wzajemnie sobie składaliśmy podczas ceremonii ślubnej:

I ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci.
Tak mi dopomóż Panie Boże wszechmogący…

Na początku wspólnej drogi panuje między nami wzajemna fascynacja, wszystko wydaje się proste, możliwe do zrobienia, mamy wobec siebie dużo tolerancji. Jednak z upływem czasu zaczynamy się zderzać z trudnościami życia codziennego. Nagle przychodzi rozczarowanie brakiem szczęścia, współmałżonkiem, tym, że nie sprostaliśmy oczekiwaniom i w końcu rozczarowanie Panem Bogiem.

Rodzi się w nas pytanie, jak dotknąć szczęścia?

Jeżeli żyjecie w sakramentalnym związku małżeńskim, to mamy do was kilka pytań:
• Czy chcielibyście zakochać się w sobie nawzajem?
• Czy chcecie dobrze wychować swoje dzieci w wierze i wartościach chrześcijańskich?
• Czy pragniecie pogłębić waszą wiarę w Jezusa Chrystusa, lepiej poznać i zrozumieć Pismo Święte?
• Czy chcielibyście nauczyć się wspólnej modlitwy?
• Czy chcielibyście nauczyć się, w jaki sposób otwarcie rozmawiać ze sobą o wszystkich, nawet najtrudniejszych, sprawach małżeństwa i rodziny?
• Czy chcecie dowiedzieć się, jak radzić sobie z kryzysem małżeńskim?
• Czy chcielibyście nawiązać prawdziwe przyjaźnie z innymi rodzinami?
• Czy chcecie przeżywać wakacje, jako odpoczynek nie tylko dla ciała, ale i dla ducha?

Celem Domowego Kościoła jest budowanie wspólnoty rodzinnej. Jako chrześcijańscy małżonkowie i rodzice pragniemy lepiej poznać Boga, bardziej Go kochać, wspólnie z małżonkiem dążyć do świętości i tworzyć prawdziwie chrześcijańska, szczęśliwą i kochającą się rodzinę.

Jeżeli te pytania poruszyły wasze serca i oboje chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Domowym Kościele to podajemy adresy kontaktowe:

http://domowykosciol.olsztyn.pl – adres strony internetowej Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, w Archidiecezji Warmińskiej.

domcia22@interia.pl - adres mailowy Doroty i Piotra Jasińskich, małżeństwa odpowiedzialnego za Domowy Kościół, gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie, w Archidiecezji Warmińskiej.