DIAKONIA MUZYCZNA - CHÓR

Kto kocha ten śpiewa
Św. Augustyn

Serdecznie zapraszamy do diakonii muzycznej Domowego Kościoła.
Próby odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 18:00 na plebanii parafii św. Jana Ewangelisty i Opatrzności Bożej w Bartągu (dojazd miejskim autobusem nr 29)

Głoszenie Ewangelii poprzez śpiew jest niesłychanie ważnym zadaniem. Szczególnie we współczesnym świecie, który jest tak przepełniony różnymi treściami o niewielkiej wartości, które są jednak zwykle bardzo atrakcyjnie prezentowane.

Wszyscy razem uczymy się śpiewu. Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego by śpiewać w naszym zespole - wystarczy trochę słuchu i chęć do rozwijania się. Mamy zajęcia z emisji głosu, podstawowych pojęć muzycznych, wkrótce także z kształcenia słuchu (również na podstawowym poziomie). Zajmują one około 20 min. na każdej próbie.

Raz w miesiącu śpiewamy na Eucharystii w bartąskiej parafii. Serdecznie zapraszamy na nią w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o 10:30. Uczestniczymy także w wydarzeniach ważnych dla Domowego Kościoła: spotkaniu opłatkowym, dniu wspólnoty w Gietrzwałdzie. Ci z nas, którzy są obecni na rekolekcjach zawsze w miarę możliwości pomagają w prowadzeniu śpiewu.

Święty Paweł pisze w liście do Efezjan: Napełnijcie się Duchem, przemawiając do siebie w psalmach i hymnach, pieśniach pełnych Ducha, śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach (Ef 5,18)

Więcej informacji pod numerem
Zapraszamy osoby śpiewające i instrumentalistów