LIST KRĘGU CENTRALNEGO

Droga Wspólnoto!

Przekazujemy list kręgu centralnego na rok formacyjny 2015/2016 „Wezwanie i odpowiedź”. Zapraszamy do indywidualnej i małżeńskiej lektury oraz do zatrzymania się nad jego treścią w ramach spotkań wrześniowych. Niech jego słowa zaowocują pogłębieniem świadomości dotyczącej powołania, posługi i odpowiedzialności na rzecz wspólnoty Kościoła, małżeństwa i rodziny oraz Ruchu.

Katarzyna i Paweł Maciejewscy -para krajowa Domowego Kościoła

Treść listu „Wezwanie i odpowiedź”

OAZA NOWEGO ŻYCIA I STOPNIA W OLSZTYNIE

Tegoroczne rekolekcje trwały od 27 czerwca do 13 lipca i kolejny raz odbywały się w Warmińskim Seminarium Duchownym Hosianum w Olsztynie. Rekolekcje prowadził Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła ks. dr Cezary Opalach wraz z Parą Diecezjalną Dorotą i Piotrem Jasińskimi. Jako animatorzy posługiwali Małgorzata i Paweł Woźniccy, Danuta i Andrzej Kuc oraz Joanna i Paweł Letko. Organizatorów wspierał kleryk Michał – zawsze uśmiechnięty i gotowy do pomocy.
W rekolekcjach wzięło udział 14 małżeństw, m.in. z Warszawy, Gdańska, Gdyni, Rumii, Białegostoku, Łomży i Olsztyna. Wraz z rodzicami przyjechało też 22 dzieci – ośmioosobowa diakonia wychowawcza pod wodzą cioci Marty miała dużo pracy, ale spisała się na medal.
Każdy dzień Oazy przybliżał małżonków do Pana Boga i do siebie nawzajem. Czas wypełniony był modlitwą, adoracją, rozważaniem Pisma Świętego. Codzienna Jutrznia, Eucharystia , Namiot Spotkania, szkoła modlitwy, spotkania w kręgach sprzyjały rozmodleniu i pogłębianiu duchowości małżeńskiej. Słowa Księdza Moderatora zapadały głęboko w serca i skłaniały do refleksji. Wzruszenia i głębokie przeżycia duchowe przyniosła także Droga Krzyżowa, adoracja małżeńska, modlitwa wstawiennicza małżonków i uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wiele radości dawał wspólny śpiew. Aneta – animatorka muzyczna – potrafiła pozytywnie zmotywować wszystkich uczestników i na Dniu Wspólnoty w Nowym Kawkowie piosenkę roku zaśpiewaliśmy równie pięknie i głośno jak oaza młodzieżowa.
Oprócz strawy duchowej było też coś „dla ciała”. Posiłki były nie tylko bardzo smaczne, ale także urozmaicone i wyjątkowo obfite. Ponadto nie zabrakło czasu na mecze siatkówki, plażowanie nad Żbikiem, spacery, przejażdżki konne, rodzinne wyprawy na lody i basen czy wspólne zwiedzanie olsztyńskiej Starówki. Pogodne wieczory wywoływały salwy śmiechu, kiedy uczestnicy ujawniali swoje talenty kabaretowe, teatralne, wokalne, nie wspominając o wspaniałej zabawie weselnej poprowadzonej z fantazją przez kleryka Łukasza.
W ciągu 15 dni rekolekcji stworzyliśmy prawdziwie radosną Bożą wspólnotę. Godzina świadectw była okazją do dzielenia się tym, czego Chrystus dokonał w sercach uczestników, a także dziękczynienia i głębokich wzruszeń. Za ten błogosławiony czas i wszelkie jego owoce niech będzie Chwała Panu!

Asia i Paweł

Inne refleksje i zdjęcia :

http://olsztyn.gosc.pl/doc/2573103.Wczasy-w-duchowym-kurorcie

http://olsztyn.gosc.pl/doc/2579815.Duet-fajnych-charakterow

http://olsztyn.gosc.pl/gal/spis/2585253.Rekolekcje-I-Stopnia-Oazy-Nowej-Drogi