KOCHANI
26-10-2019 roku odbył się kolejny Wieczór Małżeński, tym razem
w Parafii p.w. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Olsztynie.
Bardzo dziękujemy ks. Cezaremu Opalachowi za wygłoszoną w tym dniu
homilię i poprowadzenie uroczystego odnowienia przysięgi małżeńskiej.
Serdeczne Bóg zapłać Ali i Jarkowi Dąbrowskim za przybliżenie naszej
wspólnoty poprzez wypowiedziane świadectwo.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego dzieła.
Gosia i Mirek Andruszkiewicz – Diakonia Ewangelizacji
Trwając w roku formacyjnym 2019/2020, którego tematem przewodnim jest hasło „Wolni i wyzwalający” zachęcamy do czynnego włączenia się w prenumeratę „Eleuterii” – pisma Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
„Eleuteria” to greckie słowo oznaczające „wyzwolenie”. Założyciel pisma sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki tak pisał w pierwszym numerze „Eleuterii”: „Nie ma ono być pismem naukowym, specjalistycznym, informującym dla zaspokojenia ciekawości; ma być listem, kierowanym do konkretnej wspólnoty ludzi złączonych tym samym ideałem i celem, dla przynoszenia zachęty, dawania świadectwa, inspirowania działań – ma być pismem podtrzymującym i „zagrzewającym” ruch KWC. Ma wśród jego członków rozbudzić poczucie jedności i wspólnoty, ma być umocnieniem we wspólnej pracy, zmaganiach i walkach”.
„Eleuteria” ułatwia krążenie informacji i podtrzymywanie więzi między członkami i wspólnotami KWC, służy pomocą w edukacji, organizowaniu akcji, inspirowaniu modlitwy i ciągłemu ożywianiu zapału do niesienia „Ewangelii Wyzwolenia”. Pismo zawiera artykuły, reportaże, informacje, listy, świadectwa, propozycje nabożeństw, homilie. Ukazuje się jako kwartalnik – 4 zeszyty w skali roku kalendarzowego. Koszt rocznej prenumeraty wynosi 25 zł.
Chętnych do zaprenumerowania pisma: członków KWC, sympatyków i wszystkich dla których temat wolności i trzeźwości jest ważny prosimy o zgłaszanie się na adres poczty elektronicznej:
„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.
Tymczasem film opowiada zaledwie prowincjonalną historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…
Prawdziwe „tornado”, jakie wywołał film w USA, ogarnęło także wiele innych krajów. Dość powiedzieć, że w Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi! Nieplanowane to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.
Nieplanowane opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.
ZWIASTUN FILMU
Więcej informacji oraz lista kin pod adresem dystrybutora:
Piszę ws. Piotrka i Justyny Skorupa, którzy przez wiele lat należeli do naszej warmińskiej oazy, a później do Domowego Kościoła. Piotr z Justyną wyjechali kilka lat temu z Olsztyna spełniać marzenia pod Augustowem. Mają gospodarstwo, kozy, kury, króliki, itd. Piotr nauczył się robić genialne sery i chleby. Mają trójkę dzieci.
Niestety dziś w nocy pożar strawił ich gospodarstwo. Dzięki czujności sąsiadów im nic się nie stało. Ale są teraz w bardzo ciężkiej sytuacji. Gospodarstwo budowali mimo wielu przeciwności, stanowiło dla nich źródło utrzymania.
Przyjaciele z Augustowa uruchomili dla nich zbiórkę pieniędzy na odbudowę gospodarstwa https://zrzutka.pl/gwn4gx Piotrek z Justyną aktywnie włączali się w życie Domowego Kościoła, formowali się z nami w kręgu w Dywitach. Chcę prosić o udostępnienie tej informacji na stronie Domowego Kościoła i puszczenie jej do kręgów. Każda pomoc się przyda.
Pomóc można również wpłacając na konto Justyny Skorupa:59203000451130000008538990
W dniach 27-29 września 2019 r. odbyły się rekolekcje dla par rejonowych i łącznikowych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gdańskiej im. św. Wojciecha w Straszynie. Przygotowane i poprowadzone były przez parę filialną: Dorotę i Piotra Jasińskich wraz z Moderatorem Rejonowym – ks. dr Cezarym Opalachem. Uczestniczyło w nich dwadzieściamałżeństw z kilku diecezji. Dla wielu uczestników posługa pary rejonowej lub łącznikowej jest nowym wyzwaniem powodując wiele obaw przed tak odpowiedzialnym zadaniem. Słowo, które otrzymaliśmy na początku rekolekcji tj. „Pan Bóg nie powołuje uzdolnionych ale uzdalnia powołanych”, zasiało pokój w sercach wielu małżonków. Podczas konferencji i homilii wygłoszonych przez księdza moderatora i parę prowadzącą wybrzmiała prawda o ogromnej odpowiedzialności spoczywającej na nas za zbawienie tych, do których zostaliśmy posłani.
„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili…” jest bardzo budujące , iż sam Bóg nas powołał do służby.
Ogromną niespodzianką była dla uczestników wizyta pary diecezjalnej Domowego Kościoła Archidiecezji Gdańskiej Ani i Leszka Krzysztoforskich tym bardziej, że 28 września obchodziliśmy 10 rocznicę odejścia do Pana s. Jadwigi Skudro, bliskiej współpracownicy ks. Franciszka Blachnickiego. Ania i Leszek przedstawili bardzo ciekawą prezentację uzupełnioną śmiesznymi anegdotami z życia s. Jadwigi.
Bogu niech będą wielkie dzięki za ten wspaniały i błogosławiony czas rekolekcji.