DWDD FILII PELPLIŃSKIEJ

18.03.2017r. w Zespole Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II Bydgoszczy odbył się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych Ruchu Światło-Życie filii pelplińskiej.

W trakcie konferencji oraz na spotkaniach w grupach diakonijnych uczestnicy  próbowali odpowiedzieć na następujące pytania:

–  jak „pełniona” jest nasza diakonia?

„Nasze życie dopiero wtedy będzie miało pełny sens i pełną wartość, kiedy zrozumiemy, że ono musi stać się diakonią, służbą, dla wypełnienia odwiecznego planu Ojca, dla budowania od wieków przez Boga zamierzonej wspólnoty ludzi z Bogiem i między  sobą. To jedyna sprawa, dla której warto żyć i której trzeba służyć!” (ks. F. Blachnicki, Diakonia)

– w jaki sposób w moim środowisku formuje się do podjęcia diakonii zgodnej z wizją Założyciela?

–  jak uczyć postawy bezinteresownej służby na wzór Niepokalanej?

Lekturą przewodnią była konferencja ks. Marka Sędka Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie.

Polecamy do przeczytania, nie tylko członkom diakonii, ale całej wspólnocie.

42 KO 2017 – referat programowy Moderatora generalnego(1)

Gosia i Janusz

SYMPOZJUM

W  Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej istnieje Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie. Otóż ten właśnie zespół wraz z Akcją Katolicką, Stowarzyszeniem Rodzin Chrześcijańskich i Instytutem im. ks. Franciszka Blachnickiego zorganizowali sympozjum Ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987-2017) – wychowawca wolnych ludzi.

Sala Kolumnowa mieszcząca ponad 400 miejsc była wypełniona po brzegi. Ludzie z całej Polski zjechali do Sejmu, by uczestniczyć w tak  ważnym wydarzeniu.  Rozpoczęło się ono modlitwą i pieśniami: „Bo góry mogą ustąpić”, „Niechaj zstąpi Duch Twój” i „Jesteś Królem”.

Sympozjum zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę. Przeczytany został list od prezydenta, a także listy i życzenia owocnej pracy od Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i p. premier – Beaty Szydło. Obecny był  Minister Obrony Narodowej  Antoni Macierewicz, który mówił o swoich kontaktach z oazowiczami i wpływem nauki twórcy oaz  na życie społeczne i polityczne Polski.

W głównym holu Sejmu, z udziałem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, została otwarta wystawa poświęcona ks. Blachnickiemu.

Prelegenci przedstawiali życie i naukę ks. Franciszka w aspekcie polityki, nauk społecznych, rodziny, mediów, uzależnień.  Wszystkie wykłady można i warto odszukać w Internecie.

Jesteśmy dumni, że dane nam było reprezentować Archidiecezję Warmińską. Liczymy, że w przyszłym roku będzie nas więcej, ponieważ spotkanie to było jednym z wielu w cyklu konferencji, które mówią, jak powinien zachowywać się chrześcijanin w  życiu politycznym. Zainteresowanych tematem zapraszamy do nowopowstającej  diakonii społecznej.

Beata i Wojciech Sikora

Warto przypomnieć, że pod koniec lutego Sejm upamiętnił ks. Blachnickiego w 30. rocznicę śmierci. „Jego działalność społeczna oparta była na uniwersalnych wartościach, kształtowała postawy moralne narodu. Jako twórca Ruchu Światło-Życie wychowywał młodzież i dorosłych w duchu patriotyzmu, moralności i odpowiedzialności” – napisano w uchwale.

 

DNI SKUPIENIA W LIDZBARKU WARMIŃSKIM

Droga Wspólnoto!

Serdecznie zapraszamy na Dni Skupienia prowadzone przez Diakonię Ewangelizacyjną Domowego Kościoła

„IDŹCIE I GŁOŚCIE”

w dniach od 26.05.2017r do 28.05.2017 r

Dni Skupienia odbędą się w Lidzbarku Warmińskim w Domu Pielgrzyma,

przy Parafii Św. Piotra i Pawła

Zaproszenie kierujemy do małżeństw po OR I (bez dzieci), którzy przynagleni nakazem Chrystusa „czyńcie uczniów”, chcą głosić Chrystusa swoim dzieciom, rodzinie, znajomym i tym, którzy go nie znają.

Ten wyjątkowy czas, nauczy nas jak z odwagą głosić Jezusa w codzienności. Będzie to czas modlitwy, dzielenia się świadectwem, warsztatów i umocnienia w posłaniu do ewangelizacji. Wszystko to po to, abyśmy wiedzieli jak i dlaczego mówić o Jezusie, aby nasz zapał dzielenia się Dobrą Nowiną nie stygł i abyśmy cały czas otwierali się na Jego Miłość i coraz bardziej pragnęli przekazywać ją dalej.

Koszty uczestnictwa:

– osoba dorosła – 140 zł

Zapisy:

Ala i Jarek Dąbrowscy –tel. : 512 113 413

mail: dabrala@o2.pl

 
 

NIEDZIELA ŚWIADECTW

12.03.2017 odbyła się kolejna Niedziela Świadectw, tym razem w Gietrzwałdzie.
Bardzo dziękujemy  ks. Wojsławowi za wygłoszone w tym dniu homilie oraz 
Małgorzacie i Mirosławowi Andruszkiewicz, Kazimierze i Grzegorzowi Brzozowskim, Irmie i Gerardowi Kardahs, Halinie i Januszowi Chowaniec, za przybliżenie naszej wspólnoty poprzez wypowiedziane świadectwa.
Serdeczne Bóg zapłać.
Nadal gorąco prosimy o zaangażowanie się wszystkich małżeństw do gotowości dzielenia się radością bycia w Domowym Kościele, opowiedzeniu o działaniu Pan w naszym życiu, o łaskach którymi Pan Bóg nas obdarza. Małżeństwa, które jeszcze nie napisały swoich świadectw prosimy, aby to zrobiły i przesłały  do ks. moderatora diecezjalnego  Wojsława Czupryńskiego moderatordiecezjalny@domowykosciol.olsztyn.pl .Otoczmy modlitwą to dzieło a także całą wspólnotę Domowego Kościoła.
Ala i Jarek Dąbrowscy
Gosia i Janusz Szczerba

ODSZEDŁ DO PANA

Odszedł do Pana śp. Piotr, syn Marioli i Wojtka Farsewicz.

Pogrzeb odbędzie się 14.03.2017r. Ceremonia rozpocznie się o godz. 12.00 w Olsztynie w kaplicy przy ul. Mariańskiej.

Następnie przejazd na Mszę Św. w kościele w Nowym Kawkowie o godz. 13.00

Łącząc się w ogromnym żalu i smutku składamy kondolencje i wyrazy współczucia

oraz zapewniamy o modlitewnej pamięci

Wspólnota Domowego Kościoła

 

POMOC DLA SYLWII I SYLWKA

             Droga Wspólnoto

Dziś w nocy wskutek pożaru spłonął dach domu Sylwii i Sylwka Śmiglewskich z Domowego Kościoła (krąg w Ostromecku – Rejon I – Toruń)

Prosimy w ich imieniu o wszelką pomoc a także o modlitwę za nich.
Ofiarodawców prosimy o zgłaszanie się osobiście do Sylwii i Sylwka (adres: Ostromecko, „Osiedle pod gruszą”, ul. Wiśniowa 10)
lub wpłaty na konto nr:
41 1090 2835 0000 0001 1939 7471
z dopiskiem „Pomoc dla Sylwii i Sylwka”.

Dziękujemy

Gosia i Janusz Szczerba