ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO W REJONIE MRĄGOWO

 

Wspólnota DK rejonu Mrągowo zakończenie 33 roku formacji przeżywała w pierwszą wakacyjną niedzielę w  parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie, na Osiedlu Grunwaldzkim ,nad słynnym jeziorem Czos.

Mszę Świętą celebrował ,pod nieobecność  proboszcza – moderatora rejonowego ks. kan. Roberta Kaniowskiego , który modlił się za nas na pielgrzymce do Medjugorie, wikariusz – ks. Adrian Dynda. Kapłan polecił modlitwie wiernych naszą wspólnotę i zaprosił wszystkich do pójścia jej drogą. Polecił też Bogu wszystkich ojców z racji przypadającego w tym dniu Dnia Ojca. W miejsce homilii odczytał list EP na temat ostatnich aktów profanacji w Polsce. Po Eucharystii w ramach ekspiacji odśpiewaliśmy pieśń  „Święty Boże, święty mocny”.  Istniejący przy parafii krąg DK włączył się w służbę liturgiczną  oraz Liturgię Słowa.

Dalszym etapem wspólnej modlitwy była Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której rozważania prowadziła ustępująca para rejonowa Jola i Zbyszek Krajczyńscy.  Przed jej rozpoczęciem przedstawiła też ona swoich następców, Marzennę i Grzegorza Zdanuk. Nowa para podziękowała za powierzenie jej tak odpowiedzialnego zadania i mając świadomość bycia narzędziem w ręku Boga poprosiła o modlitwę w swej intencji.

Jola i Zbyszek dziękowali w modlitwie za miniony rok a zarazem za trzy lata posługi jako para rejonowa.  Dziękowali moderatorom i parom animatorskim, z którymi przyszło im współpracować. Polecili też Bogu nową parę rejonową oraz nowe pary animatorskie.

Po błogosławieństwie zrobiliśmy sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcie, trwając w radości spotkania we wspólnocie, która od wielu już lat prowadzi nas do Boga a przez Niego do siebie nawzajem w małżeństwach i w rodzinach.

 

Grzegorz Joachim Jarmużewski

ZAKOŃCZENIE ROKU PRACY I NOWE PARY ODPOWIEDZIALNE

W niedzielę 16.06.19. odbyło się w Gietrzwałdzie spotkanie Domowego Kościoła Archidiecezji Warmińskiej kończące i podsumowujące rok pracy 2018/2019.

   Spotkanie rozpoczęło się krótkim zawiązaniem wspólnoty, jak zwykle przy figurce objawień, po czym odmawiając Różaniec  ruszyliśmy w stronę źródełka. Po Różańcu miała miejsce konferencja na temat posługi i formacji w Domowym Kościele wygłoszona przez ks. dr Zdzisława Kieliszka . Uroczystą Eucharystię celebrował  ks. Mariusz Grabas -moderator diecezjalny DK. W czasie Eucharystii do grona członków Domowego Kościoła zostały przyjęte nowe pary z kręgów pilotowanych. Zostały też przedstawione nowe pary rejonowe, a parom rejonowym kończącym posługę podziękowanie przekazała para diecezjalna. W Rejonie Katedra nową Parą Rejonową zostali Anna i Andrzej Częczek, w Rejonie Odkupiciel Joanna i Piotr Wajler, w Rejonie Mrągowo Marzena i Grzegorz Zdanuk. 

Bardzo dziękujemy również parom, które wyraziły gotowość podjęcia posługi pary diecezjalnej, z trzech przedstawionych kandydatur ks. Arcybiskup wskazał nową Parę Diecezjalną, zostali nią Alina i Jan Pilipienko.

Nowo wybranym parą odpowiedzialnym życzymy światła Ducha Świętego na czas posługi.

   Po Mszy Świętej udaliśmy się na agapę do ogrodów gietrzwałdzkich, gdzie przygotowane było ognisko, kiełbaski i inne pyszności dostarczone  przez uczestników spotkania. Można było wziąć udział w loterii fantowej, a do zabawy w rytm muzyki z różnych rejonów świata zapraszał profesjonalny wodzirej Szymon Puławski, który prowadził zabawę i do niej skutecznie zachęcał.

   Rozpoczynając wakacje nie zapominajmy o Panu Bogu. Tym, którzy zamierzają uczestniczyć, czy też prowadzić różne formy wakacyjnych rekolekcji życzymy aby zaczerpnęli jak najwięcej z Bożych Darów. Wszystkim życzymy dobrych, błogosławionych wakacji.

Uroczyste Rozpoczęcia Roku Pracy odbędzie się 7.09. 2019 r. już dziś serdecznie zapraszamy całą wspólnotę a w szczególności wszystkie pary odpowiedzialne.

Gosia i Janusz Szczerba

ODESZŁA DO PANA

Wczoraj 12.06.2019 odeszła do Pana
Teofila Sokolska mama Ewy Kuszelewicz,
Uroczystości pogrzebowe w sobotę 15.06.2019:
13.30 Wystawienie zwłok w kapilcy na Mariańskiej,
14.00 msza św w Konkatedrze i pochówek na cmentarzu na Poprzecznej

Otoczmy modlitwą zmarłą  Teofilę, Ewę oraz całą rodzinę.