ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO W REJONIE MRĄGOWO

 

Wspólnota DK rejonu Mrągowo zakończenie 33 roku formacji przeżywała w pierwszą wakacyjną niedzielę w  parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie, na Osiedlu Grunwaldzkim ,nad słynnym jeziorem Czos.

Mszę Świętą celebrował ,pod nieobecność  proboszcza – moderatora rejonowego ks. kan. Roberta Kaniowskiego , który modlił się za nas na pielgrzymce do Medjugorie, wikariusz – ks. Adrian Dynda. Kapłan polecił modlitwie wiernych naszą wspólnotę i zaprosił wszystkich do pójścia jej drogą. Polecił też Bogu wszystkich ojców z racji przypadającego w tym dniu Dnia Ojca. W miejsce homilii odczytał list EP na temat ostatnich aktów profanacji w Polsce. Po Eucharystii w ramach ekspiacji odśpiewaliśmy pieśń  „Święty Boże, święty mocny”.  Istniejący przy parafii krąg DK włączył się w służbę liturgiczną  oraz Liturgię Słowa.

Dalszym etapem wspólnej modlitwy była Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której rozważania prowadziła ustępująca para rejonowa Jola i Zbyszek Krajczyńscy.  Przed jej rozpoczęciem przedstawiła też ona swoich następców, Marzennę i Grzegorza Zdanuk. Nowa para podziękowała za powierzenie jej tak odpowiedzialnego zadania i mając świadomość bycia narzędziem w ręku Boga poprosiła o modlitwę w swej intencji.

Jola i Zbyszek dziękowali w modlitwie za miniony rok a zarazem za trzy lata posługi jako para rejonowa.  Dziękowali moderatorom i parom animatorskim, z którymi przyszło im współpracować. Polecili też Bogu nową parę rejonową oraz nowe pary animatorskie.

Po błogosławieństwie zrobiliśmy sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcie, trwając w radości spotkania we wspólnocie, która od wielu już lat prowadzi nas do Boga a przez Niego do siebie nawzajem w małżeństwach i w rodzinach.

 

Grzegorz Joachim Jarmużewski